איך משרד רואה חשבון עוזר לך מול מס הכנסה?

משרדי רואי חשבון מסייעים לכם במס הכנסה בכך שהם עוזרים לכם להגיש את החזר המס שלכם, אבל לא בלבד. לרוב הם מציעים מגוון שירותים הכוללים הגשה, הכנת החזרות והכנת תקציבים, ובמקרים מסוימים הם מייעצים משפטית אפילו. 

רואי חשבון רבים מציעים יותר משירותי מס, וחלקם יכולים גם להציע שירותים כמו ייעוץ ותכנון פיננסי. חלקם מציעים גם שירותים משפטיים כמו בניית תיק עסקי למיזם עסקי חדש, או פתיחת משרד במדינה אחרת שמצריכה המון בירוקרטיות ועוד. אם אתם מחפשים אחר משרד רו"ח מומלץ למטרותיכם, המידע שריכזנו כאן נכתב עבורכם. בסיום הקריאה, תוכלו לדעת כיצד לבחור בצורה נכונה את משרד רואה החשבון שלכם. 

במה משרד רואי חשבון יעזור לי? 

משרד רואי חשבון יכול לעזור לכם עם מס הכנסה על ידי מתן ייעוץ מומחה, מה שיכול להוביל לחיסכון כסף במיסים. משרדי רואי חשבון מסוגלים להציע את שירותיהם במגוון רחב של דרכים בשל מומחיותם בתחום. הם בד"כ בעלי גישה לשירותי צד שלישי רבים, המעניקים להם הטבות כגון כלים להכנת דוחות מס, חבילות תוכנה המסייעות בהחזרי מס הכנסה ועוד. 

הכלים האלו יכולים לשמש גם אנשים פרטיים וגם עסקים כאחד. משרדי רואי חשבון מציעים שירותי ראיית חשבון לעסקים ולפרטיים גם יחד. שירותים אלו יכולים לכלול החזרי מס, דיווח מכירות, ניתוח פיננסי ועבודות חשבונאיות אחרות. כמו כן, משרד רו"ח בד"כ יספק גם את השירות של ביקורת שוטפת של דוחות העסק. 

להימנע מכל בעיה הקשורה בחוק או במס הכנסה 

בסופו של דבר, שירותים אלו עוזרים ללקוחות להימנע מכל סוג של בעיות הקשורות למס בעסק שלהם. עם סיוע של רואה חשבון, אתם יכולים לוודא שהמיסים שלכם ישולמו לא רק בצורה המדויקת ביותר, אלא גם במינימום טרחה. 

מי שימלא את הדוחות השונים יהיה רואה החשבון, לא אתם. אבל חשוב לציין, רואה חשבון יכול להצטיין בעבודתו רק אם הלקוח שלו מספק לו את כלל המידע הנדרש. אם למשל הלקוח הינו עצמאי והוא לא מגיש לרואה החשבון את ההוצאות החודשיות שלו, אף אחד לא ילך לאסוף חשבוניות מס במקום אותו לקוח עצמאי, בטח שלא רואה החשבון. אם כך, כדי ששירות משרד רו"ח יצטיין יהיה יעיל, הלקוח חייב לשתף פעולה כבקשת רואה החשבון ולפי חבויות המס השונות. 

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים "משרד רו"ח"? 

תחום ראיית החשבון, כמקצוע, הוא עיסוק מאוד-מאוד תובעני, שבו המטרה העיקרית היא לספק ייעוץ ושירותים פיננסיים ליחידים ולארגונים. הם עוזרים לאנשים לנהל את הכספים האישיים שלהם ולהכין דוחות מס, לחסוך בתשלומי המיסים לפי החוק, לנהל הוצאות מול הכנסות ועוד. 

בסופו של דבר, מדובר באיש מקצוע אשר כל היום מתעסק במספרים, נושם חשבונות, אוכל דוחות מס לארוחת צהריים ומקנח בערב עם ניהול הוצאות והכנסות ללקוחות. אם אתם מחפשים אחר משרד רו"ח מומלץ למטרותיכם העסקיות, אנחנו ממליצים למצוא איש מקצוע שמגיע עם שק של המלצות, לא פחות מכך. 

מה אם אין המלצות על משרד רו"ח? 

אם רואה החשבון אינו מסוגל לספק לכם המלצות על עצמו, ייתכן שפשוט אין לו, וזה לא סימן טוב. כנראה שיהיה כדאי לעבור לרואה החשבון הבא ברשימה שלכם. וגם אותו, תבחרו בקפידה. כשם שרואה החשבון מראיין אתכם, ככה יהיה חשוב בפגישת ההיכרות לראיין אותו ולקבל את כלל המידע הנדרש לכם. כך תוכלו לבחור ברואה החשבון הנכון לכם ביותר. 

אם תרצו, תוכלו גם לדבר עם קולגות שלכם בתחום ולבדוק איתם מי רואה החשבון שלהם. בדרך כלל משרד רו"ח טוב עובר מפה לאוזן. אל תחששו לשאול, להתייעץ ולדבר עם אנשים סביבכם, כנראה שגם הם עברו את שלב החיפוש של רואה חשבון לעסק שלהם. 

קבלו את העובדה שמיסים הם חלק מהחיים 

מיסים שונים הם חלק מהחיים שלכם כבעלי עסק, אז אתם צריכים לטפל בהם בשלב מוקדם ככל הניתן. משרד רואי חשבון מסייע בכל ענייני המיסוי הקשורים לחברה שלכם וכל הכנסה שמתקבלת ממנה, כמו גם לנושאים הקשורים בהוצאות של העסק. 

בין אם אתם צריכים שירות כזה או אחר מטעמו של משרד רו"ח, יהיה חשוב לבסס את השירות כבר בתחילת הרצת בית העסק שלכם. אל תמתינו ואל תעכבו תהליכים, זה סתם יגרום לכם לצבור המון דוחות, מסמכים וחשבוניות. משם, הדרך לכאוס טוטאלי בעסק היא קצרה. 

סיכום הטיפים לאיתור משרד רו"ח מקצועי 

  1. בקשו מהחברים ובני המשפחה שלכם הפניות או המלצות על משרד רו"ח מקצועי. 
  2. השתמשו במנועי חיפוש באינטרנט כדי לאתר רואה חשבון. 
  3. קבעו פגישה עם רואה החשבון כדי להתרשם ממנו בשיחה. 
  4. גלו אם לרואה החשבון יש ניסיון כלשהו עם עסק כמו שלכם. 
  5. שאלו את משרד הרו"ח, כמה ניסיון יש להם עם החזרי מס של חברות גדולות.
  6. תבררו אם לרו"ח יש אסמכתא, תואר אקדמאי והרשאה לעבוד בתחום ראיית החשבון.

אם תעקבו אחר כללי האצבע הפשוטים האלו, גם אתם תוכלו לאתר במהרה משרד רו"ח מקצועי. 

רו

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. מבקר פנימי וחבר לשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

    ליצירת קשר נא למלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם
    Call Now Button דילוג לתוכן