ייעוץ עסקי וכלכלי

ייעוץ עסקי (פיננסי) לחברות ועסקים

עסק מצליח, צומח ובר קיימא צריך יותר מרעיון טוב ושוק עם דרישה לפתרונות ולמוצרים שהוא מציע. עסק מנצח, צריך ניהול עסקי וכלכלי חכם, דינמי ונכון.

מה זה ייעוץ עסקי?

כמו בכל דבר, עד כמה שהעסקים הם שונים, יש דבר אחד שמשותף לכולם והוא הצורך בניהול נכון של העסק. לא תמיד מי שמקים את העסק שמתמחה בשירות או במוצר המוצע במסגרת העסקית, יודע כיצד לנהל אותו כלכלית. בדיוק לשם כך, הוקם התפקיד – יועץ עסקי.
ייעוץ עסקי, כשמו כן הוא, ייעוץ עבור עסק אשר מסביר לו מהם הצעדים שעליו לעשות שיובילו אותו להתנהלות כלכלית, שיווקית ואסטרטגית נכונה, כך שהעסק קודם כל ירוויח כסף, שלא יפסיד כסף וכמובן שיפעל בהתאם למערכת החוקים העסקית הקיימת במדינה או באיזור בו הוא מתקיים.

היתרון התחרותי של ייעוץ עסקי ממשרד רואי חשבון

העובדה שאנו משרד רואי חשבון שגם מספק שירותי ייעוץ עסקי וליווי כלכלי מקנה לכם כלקוחותינו יתרון תחרותי בשוק בו אתם פועלים. אנו עובדים בשיטה מולטי דיסציפלינרית המשלבת ידע וניסיון ממכלול של תחומים רלוונטיים לפעילת עסקית מוצלחת – מנהל עסקים, חשבונאות, פיננסים, מיסוי, היבטים משפטיים, ניהול חשבונות ושכר וכן הלאה. מקבלים ייעוץ עסקי דרך משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' ואתם יוצאים לשוק עם ארגז כלים שאין למתחרים שלכם ואשר באמת יסייע לכם לצמוח – כי ניהול עסקי נכון מחייב עבודה חכמה בכל החזיתות!

ליווי עסקי

השאיפה של בעלי העסקים להצליח היא ברורה מאליה, אך במבחן המציאות, האידיליה הזו נתקלת בלא מעט אתגרים וגם אם זה נשמע פשוט, לרוב זה לא כה פשוט. ניהול עסק כולל לא רק את השירותים או המוצרים המוענקים במסגרת פעילות העסק, אלא גם ניהול נכון של לקוחות, שמירה על עובדי החברה על כל זכויותיהם וחובותיהם, מתן ייעוץ מס, ניהול פיננסי ועוד. לשם כך אנחנו כאן, כדי להעניק לכם את הליווי הנכון והמתאים ביותר לעסק שלכם.

אילו שירותי ייעוץ עסקי תקבלו אצלנו במשרד?

מעטפת שירותי הייעוץ העסקי שלנו מורכבת מרבדים שונים, המשלימים את הליווי המקצועי הטוב ביותר המותאם באופן אישי לעסק שלכם. בניית התכנית העסקית מתחלקת לארבעה שלבים מרכזיים:

1. הכרת העסק על בוריו והערכת מצב כללית – על מנת שהיועץ העסקי יוכל להעניק את השירות הטוב ביותר ואת התכנית המדוייקת ביותר לכל עסק, עליו להכיר את העסק מרמת החזון ועד העבודה השוטפת בפועל, דרך האנשים העובדים בו, מיקום בית העסק ואופי השירות או המוצר המוצע במסגרת פעילותו. שלב זה דורש זמן וחלק קריטי שלו הוא הנכונות שלכם כבעלי העסק בחשיפת נתוניו והעובדות החשובות שלו, על כל יתרונותיו וחסרונתיו.

2. הצעת תכנית עסקית – על בסיס המידע אשר נאסף בשלב הראשון, נגבש תכנית עסקית לעסק שלכם בתהליך דקדקני אישי ומדוייק, המתאימה לצרכיו ודרישותיו האינדיבידואליות של העסק. בנוסף, נבצע תכנון אסטרטגי ועסקי לפי תחום הפעילות העסקית שלכם, מאפייני השוק וקהל היעד של העסק. זאת כאמור, על בסיס הידע המעמיק של היועץ על העסק וגם הכרת השוק העסקי בו הוא פועל, על מתחריו, נקודות החוזקה והחולשה גם שלהם וכמובן על ההזדמנויות העסקיות שיוכלו לעזור לו להמשיך ולהצליח.

3. יישום התכנית בפועל – כל תכנית, טובה ככל שתהיה, לא תצליח אם לא תיושם. על כן, תפקידנו לא מסתיים בהגיית התכנית העסקית, אלא גם לדאוג שאתם כבעלי עסק, מיישמים אותה. אנו לא רק נאמר לכם כיצד לפעול, אלא נלוה אתכם בכל צעד ושעל, נסייע ונלווה אתכם בהיבטי מימון, מענקים, תמריצים ממשלתיים, אשראי, פריסת חובות וכו', תוך ווידוא שהתכנית המיושמת מביאה לשיפור מגמתי של העסק. כך שאם אתם מרגישים לא בטוחים, או שמשהו מרגיש מעט מאתגר, בשביל זה אנחנו כאן וזו הסיבה שקוראים לתכנית – ליווי עסקי. תפקידה הוא ליווי עסקים, היא מלווה אתכם בפעילות העסקית.

4. בקרה שוטפת – לאורך זמן, יכולה להיווצר נטייה לזנוח את הכלים החדשים שרכשתם ולחזור ודרכי העבר, גם אם הן לא צלחו. לרוב זהו כוחו של הרגל, אך זה יכול לנבוע גם למשל מתחלופה גבוהה של עובדים (גם בעמדות ניהוליות) וכו'. על כן, במסגרת הליווי העסקי, תקבלו בקרה תקציבית מקיפה של מאזן, תזרים, ניהול תקציב, הון חוזר ושאר אלמנטים תקציביים מהותיים, ייעוץ ובקרה חשבונאיים של ההתנהלות החשבונאית של העסק ועוד. כלו אלו יוודאו שהתכנית העסקית אכן עובדת ומיומשת ושהעסק במגמת צמיחה תמידית. 

בנוסף לשלבים המרכזיים הללו של התכנית העסקית, תוכלו לקבל את השירותים הבאים בשוטף:

  • ניתוח מרכזי רווח/עלות בחלוקה למחלקות ופעילויות ובחינת רווחיות נפרדת לכל יחידת בדיקה
  • ייעוץ מס לעסקים: תכנוני מס, בדיקת חבות מס, החזרי מס, הפחתת נטל מיסוי מכל הסוגים
  • סיוע וליווי בתהליכי רכש, גביה, מכרזים, הצעות מחיר, ספקים, בחינת וחידוש הסכמים שונים, תכנון וניהול מלאי ועוד
  • ייעוץ, ייצוג וליווי עסקים קטנים ובינוניים מול גורמי סיוע, מימון ורגולציה – משלב פתיחת העסק ועד הכשרות וקבלת הטבות והלוואות
  • גיבוש תכניות הבראה עסקיות ופיקוח על יישומן
  • הנה"ח ושכר במיקור חוץ – לייעול תהליכים וחיסכון בעלויות העסקה ישירות.

בהתבסס על ניסיון רב שנים, משרדינו פיתח מודל ייעוץ מוכח המתאים אישית לכל עסק, מספק תוצאות עם ערך כלכלי מדיד ואמיתי. אנו מזמינים אתכם להפוך את ההצלחה העסקית שלכם למטרה שלנו. יחד, נוביל את העסק שלכם לרווחיות ולצמיחה באמצעות יישום כלים מעשיים ורלוונטיים להתנהלות עסקית, חשבונאית וכלכלית נכונה וחכמה יותר. ההצלחה שלכם, היא התפקיד שלנו.

מילוי והגשת הצהרת הון

שאלות נפוצות (FAQ)

כמה עולה ייעוץ עסקי?

שאלה פשוטה, תשובה קצת מורכבת, שכן קיימים סוגי ייעוץ רבים המיועדים לעסקים שונים בגדלים שונים ובעלי אופי שונה ולכן אין מחיר אחיד לשירות ייעוץ עסקי והטווח הוא רחב עד מאוד.
למשל, במודל תמחור על פי שעת עבודה, המחיר יכול לנוע בין 100 ש"ח ל-3,000 ש"ח עבור שעת ייעוץ ואילו במודל עבודה חודשי (ריטיינר), המחיר יכול לנוע בין 1,000 ש"ח ל- 30,000 ש"ח לחודש.
באופן כללי, טווחי המחירים בשוק הייעוץ העסקי תלוי גם בעסק עצמו ובדרישותיו, וגם ביועץ העסקי, ברקע המקצועי שלו המשפיע על יכולותיו המקצועיות ועל איכות השירות המוענק לעסק.

האם יועץ עסקי טוב בהכרח חייב להיות איש עסקים מצליח?

בגדול התשובה היא כן, אך זה לא מספיק.
ניהול עסק, הוא עסק בפני עצמו והוא מתקיים במקביל למתן השירות או המוצר הניתן במסגרת הפעילות העסקית שלו. לאדם שלא הרגיש על בשרו תחושת כשלון והצלחה עסקית, לא תמיד יהיו הכלים לייעוץ כיצד להצליח.

אבני הדרך לאורך עשרות שנות הנסיון המצטברות שלנו בעולם העסקי, מעניקות לנו הבנה מעמיקה בשוק העסקי הישראלי, לצד קבלת החלטות מושכלות השייכות לצד הפיננסי-כלכלי, שמתקיים, כאמור, במקביל לפעילות העסק עצמו. צוות המומחים שלנו מורכב מרואי חשבון, יועצים עסקיים וכלכליים, יועצי מס, עורכי דין ואף מחלקת הנהלת חשבונות (הנה"ח) ושכר, מה שמהווה יתרון.

כיצד בוחרים יועץ עסקי מקצועי?

לפני שאתם בוחרים את היועץ העסקי שלכם, שאלו את עצמכם מה הסיבה שבגללה אתם פונים אליו. מה הצורך המדוייק שהוא יוכל למלא במה שחסר אצלכם בעסק? האם זהו עניין פיננסי-כלכלי? או שאולי מדובר בצדדים משפטיים? או עניין הקשור לשכר העובדים שלכם? בעת בחירתכם, ודאו שהיועץ אכן יכול לענות על הצורך הספציפי שלכם.

איך מתחילים עסק ללא ידע רחב?

הקמת עסק מתחילה עוד הרבה לפני השלב בו אתם פותחים את שעריו ללקוחות והיא דורשת לא מעט עבודה מקדימה. מעין מחקר שוק אודות הצורך במוצר או השירות שאתם מתעתדים להעניק, מי המתחרים שלכם, מי היתרונות והחסרונות שלכם, מהי הזווית הנכונה ביותר להכנס לשוק ולא פחות חשוב מזה  – מתי אתם הולכים לעשות זאת? האם העסק שלכם תלוי עונה? או חג? האם הוא פונה לאוכלוסייה מסויימת בזמן מסויים?

אמנם ישנם לא מעט דברים שלומדים תוך כדי תנועה כשהעסק כבר קיים, אך ישנם דברים שאפשר וכדאי לדעת עוד הרבה לפני השלב בו אתם פותחים את שעריו של העסק שלכם לקהל הרחב. הקמת עסק דורשת לא מעט עבודה מקדימה, מעין מחק שוק הבודק ועונה על השאלות הבאות:

– מהו הצורך שמקבל מענה על ידי השירות או המוצר שהעסק שלכם עתיד להעניק?
– או במילים אחרות – מה חסר כרגע בשוק שיסופק על ידי העסק?
– מיהו קהל היעד שלכם? איפה הוא נמצא ואיך אתם מתכננים להגיע אליו?
– מתי הזמן הכי טוב לפנות לקהל זה?
– מיהם המתחרים שלכם?
– מהם היתרונות והחסרונות שלהם?
– מהם היתרונות והחסרונות שלכם?

למה שחברה גדולה ומצליחה תשכור את שירותיו של יועץ עסקי?

אחרי שדיברנו על השאלות הנוגעות לתחילתו של עסק, שאלה זו מתייחסת דווקא לעסקים גדולים ו/או ותיקים, שברירת המחדשל היא לחשוב שהם לא צריכים יועץ עסקי, שכן חברה זו כבר גדול ומצליח מספיק גם בלי ליוויו של יועץ עסקי.

הדבר הראשון שיש לזכור, הוא המטרה העומדת בראשון של כל עסק: השאיפה להיות בשיפור תמידי. כיצד זה בא לידי ביטוי? במידה ויש מגמות עסקיות חדשות בשוק העסקי, היועץ העסקי יהיה הראשון לדעת על כך ולאבחן איזו מגמה מתאימה לכל עסק ומתי, כך שגם תזמון היא מילת מפתח בכל מה שקשור להצלחת העסק שלכם.

בנוסף לזיהוי מגמות אלו, בכוחו של היועץ העסקי גם לזהות מכשולים פוטנציאליים העתידים להגיע עוד בטרם הגעתם ויכול להציע דרכי פעולה שונות להמנע מהם, או להתמודד איתם ולהתגבר עליהם במידת הצורך.

אם מסתכלים ברמת המאקרו, ללא התנהלות נכונה, גם העסק הכי גדול והכי מצליח, יכול לקרוס ולהיכשל ויש לא מעט מקרים של עסקים שקרסו בגלל התנהלות כלכלית לא נכונה. כל אלו ועוד, הן הסיבות שעל קצה המזלג בכל הקשור לבחירת יועץ עסקי, גם במיוחד בקרב חברות גדולות ו/או ותיקות.

זקוקים לייעוץ עסקי מנצח כדי להתקדם ולשפר את ביצועי העסק? מרגישים שהעסק תקוע ורוצים מישהו מקצועי ומנוסה שילווה אתכם להצלחה וצמיחה? פנו היום למשרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ ושות' וקבעו פגישת ייעוץ ראשונית – צעד ראשון לעבר הצלחה עסקית

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן