תכנון מס חכם ואפקטיבי

תכנון מס: פתרונות אופטימליים עבור עסקים ואנשים פרטיים

במציאות של ימינו, תכנון מס בהחלט צריך להיות חלק אינטגראלי מהתנהלות עסקית ופרטית חכמה, זאת לטובת שיפור תוצאות כספיות, הקצאת משאבים טובה יותר וכמובן עמידה בדרישות החוק. משרד רואה חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' כולל צוות רחב ומנוסה של רואי חשבון, יועצי מס ועורכי דין ומבצע תכנוני מס אפקטיביים וחכמים לכל סוגי הלקוחות – הפחתת חבות המס שלכם בצורה האופטימאלית, בתהליך שקוף, אמין וחוקי לחלוטין

תכנון מס לעסקים

שירותי תכנון המס של המשרד מיועדים לאנשים פרטיים, לשותפויות, עמותות, עסקים קטנים ובינוניים, חברות, תאגידים בעלי פעילות גלובלית, יוזמות נדל"ן וכן הלאה. אנו מאמינים בביצוע תכנון מס מבעוד מועד וכחלק מניהול עסקי/כלכלי חכם, זאת על פני תכנוני מס המבוצעים בדיעבד. 

מומחי המיסוי של משרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מביאים עימם ניסיון עשיר בביצוע מנצח של תכנוני מס, כולל היכרות עם חוקי המס בישראל, מיסוי בינלאומי ומיסוי אמריקאי. המשרד מתמחה במיסוי עסקי ופרטי, מיסוי מקרקעין ונדל"ן, תכנוני מס בינלאומיים, הטבות והקלות מס, אמנות מס ועוד שלל נושאים והיבטים מהעולם המורכב להפליא של מיסוי.

מה זה תכנון מס?

תכנון מס הוא תהליך לגיטימי ומקובל מאוד בקרב גופים עסקיים וכן בקרב אנשים פרטיים שלהם נכסים רבים או פעילויות כלכליות שונות, בתהליך זה אנו עושים שימוש במגוון כלים ואמצעים שחוקי המס מאפשרים כדי להפחית את חבות המס של הלקוח, יחיד או גוף עסקי. במילים אחרות, תכנון מס מוריד למינימום האפשרי את סכומי המס שנישום נדרש לשלם, במסגרת החוק ותוך התנהלות נכונה והימנעות מיידית ועתידית מסיבוכי מיסוי כמו עבירות מס, אישומים פליליים בגיל העלמות מס וכיוצא באלו. 

תכנון המס המבוצע במשרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' בוחן את התמונה המלאה ואת מכלול היבטי המיסוי המורכבים והרבים הקיימים בכל מקרה ועבור כל לקוח, כאשר בסיום התהליך אתם מקבלים תכנון אשר יספק את התוצאות הכלכליות הטובות ביותר מבחינה פיננסית ומבחינת התנהלות עסקית/פרטית נדרשת, בין אם מדובר על צמצום חבות המס או יצירת מצב של הימנעות מוחלטת מתשלום מס בשנת מס רלוונטית. 

תכנון מס בכמה מילים

  • על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות של תכנון מס יש לקחת בחשבון "סל" רחב ככל שניתן של אפשרויות בזאת כל מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר והרצויות.
  • תכנון מס מחייב תכנון צעדים ותרכישים שונים לעתיד, תכנון פיננסי של תחומים אסטרטגיים בעסק וקבלת החלטות תוך הסתכלות "קדימה".
  • ביצוע שינויים והתאמות בהתאם לחידושי חקיקה, שינויים בתחום, מגמות בענף. רשות המס אינה מרבה לבצע שינויים דרמתיים אך לעיתים ישנם שינויים וחידושים המחייבים להתעדכן ולפעול לפי ההנחיות החדשות.
  • ביצוע עסקאות לפי צורה מתוכננת ומתאימה לחוקים ולסעיפי המס השונים. ביצוע עסקאות תקינות וישרות מבינה חוקית והמנעות מסיווגים כגון "עסקה מלאכותית". תכנון מס חייב להיות מדוייק.
  • כל עסק הרוצה להצליח צריך לבצע תכנון מס מקצועי עם איש מקצוע המלווה אותו מתחילת התהליך ועד סופו בטח ובטח כאשר מדובר על ביצוע עסקאות גדולות בסכומים גבוהים.

כדי שתהליך תכנון מס יהיה מוצלח, חוקי, חכם ובאמת יתרום לשיפור התוצאות של נישום פרטי או עסקי, קריטי שהכל יבוצע בידי גורם מקצועי ומנוסה בהתאם למאפייני המקרה הרלוונטי. אם משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' אתם יכולים להיות שקטים ובטוחים שאתם מקבלים את השירות הטוב והמקצועי ביותר.

שאלות ותשובות נפוצות בנושא תכנון מס

מהי מטרתו של ניהול מס אפיקטיבי?

המטרה של ניהול מס אפקטיבי היא תכנון מס של העסק, החברה, התאגיד וכד', כך שבסיכומו של דבר חבות המס תהיה הנמוכה ביותר האפשרית, לטובת שיפור התוצאות הכספיות. כל זאת במסגרת החוק ובהתאם לחוקי המס.
מטרה נוספת של ניהול מס אפקטיבי היא למנוע גם בעתיד סיבוכי מיסוי.
דיני המיסים במדינת ישראל נותנים תוקף חוקי לתכנון מס כמו: אפשרות של מימוש הפסדים לפני ששנת המס מסתיימת, הקדמה או איחור בהגשת הוצאות ועוד.

איך ניתן לעשות תכנון מס ושלם פחות (לפי החוק)?

שוכרים רואה חשבון שמתמחה בתכנון מס. רואה החשבון ימליץ על פעולות שונות במסגרת החוק להפחתת גובה המס. זה אפשרי כי מצד אחד הוא מכיר היטב את חוקי המיסוי, ומעודכן באופן שוטף בשינויים ותקדימים, ומהצד השני מכיר את העסק מבחינת: פיננסים, תכנון צעדים עתידיים, השקעות אפשריות, עסקאות שבדרך ועוד. ההתייחסות שלו לתכנון מס תהיה לגבי הטווח הקצר והארוך.
תפקיד רואה החשבון לגשר בין שני העולמות, כך שהעסק ישלם פחות מס ובהתאם לחוק.

תכנון מס אגריסיבי או אפקטיבי?

תכנון מס אגרסיבי הוא תכנון מס מורכב ומתוחכם מדי שמקשה על פקיד השומה לעקוב אחריו ולעיתים הוא נושק למישור הפלילי של דיני המס. מאפייניו של תכנון מס אגרסיבי הם שאין לו בסיס כלכלי איתן ומטרתו העיקרית היא הפחתת נטל המס בצורה קיצונית שאין לה גילוי נאות בדוחות הכספיים של הנישום.
לשקט הנפשי של הנישום, לזרימה טובה של העסק, למניעת הסתבכויות מיסוי עתידיות עדיף לבחור בתכנון מס אפקטיבי על אגרסיבי.

צרו קשר היום עם משרד ראיית החשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית בדרך לתכנון מס מנצח ומותאם אישית.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן