מיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין

מומחי הנדל"ן והמיסוי של משרדינו

מחלקת מיסוי המקרקעין של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מורכב מצוות מקצועי ומנוסה בכל סוגי מיסוי המקרקעין בישראל, מע"מ, מס חברות, מס הכנסה ליחידים משקיעי נדל"ן ונושאי מיסוי וחשבונאות נוספים בהקשר לתחום הנדל"ן והמקרקעין.שירותי המשרד במיסוי מקרקעין 

  • תכנון מס אפקטיבי וחכם בעסקאות נדל"ן – בשוק הישראלי והבינלאומי. ליחידים וגופים עסקיים.
  • הפחתת חבות המס על מקרקעין ונדל"ן וסיוע ישיר בהשגת פטורים במיסי מקרקעין שונים.
  • ייעוץ, ליווי וסיוע בהקשר של מס שבח מקרקעין, מס רכישה, היטלי השבחה, מיסי מכירה.
  • ליווי עסקאות נדל"ן מבחינת מיסוי נדל"ן, תכנון מס וליווי חשבונאי-פיננסי.
  • השגת אישורים שונים מרשות המיסים.
  • סיוע ישיר בהשגת חיסכון במיסי ארנונה על נכסי נדל"ן מכל הסוגים.
  • סיוע וליווי של תהליכי הכנה והגשה של הצהרות מיסוי מקרקעין לרשויות המס והרגולציה.

תחום מיסוי מקרקעין

התחום של מיסוי מקרקעין ונדל"ן הינו מורכב וכולל המון היבטים, כאשר מבחינת סכומים המס יכול להיות גבוה מאוד ולהשפיע מהותית על המבנה הפיננסי של פרויקטים ועסקאות נדל"ן, כולל כמובן השפעה ישירה על רווחים, יכולות מימון, אפשרויות פיתוח ומימוש וכיוצא באלו. הצוות המסור והמקצועי של משרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מלווה אתכם בכל הנדרש ומספק שירותי ייעוץ וליווי מותאמים אישים ומכווני תוצאות בכל הנוגע למיסוי מקרקעין ויתר היבטי המיסוי הרלוונטיים עבורכם.  

משקיעי או יזמי נדל"ן ורוצים להתנהל בצורה אופטימאלית מבחינת מיסוי מקרקעין? רוצים להפחית את חבות מיסוי הנדל"ן שלכם בצורה חוקית ואפקטיבית? פנו היום למשרד רואה חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' לקביעת פגישת ייעוץ. 

חוק מיסוי מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין בא לעשות סדר בכל נושא המיסוי בתחום המקרקעין כגון רכישת דירות, רכישת עסקים, עסקאות נכסים, העברת בעלות וכדומה. החוק אושר ונכנס לתוקף החל מתאריך 22.08.1963 ולאחר מכן החוק עבר שינויים ועדכונים רבים אשר הותאמו למגמות הכלכליות, לשינויים בתחום הנדל"ן והתפתחות ענף הבנייה.
חוק מיסוי מקרקעין בעצם מטיל תשלום מס שבח על צד המוכרים ובעלי הזכויות המבקשים לבצע פעולה באיגוד המקרקעין. בישראל קיימים משרדים אשר אמונים על תחום המקרקעין ואחראים על יישום סעיפי החוק.
מרגע תוקף החוק, הוא תקף על כל רכישה וכל מכירה של זכות במקרקעין הנמצאים בשטח מדינת ישראל, בה נכלל גם יהודה ושומרון.

החוק עוסק בעיקרו בשני מיסים – מס שבח ומס רכישה.

  • מס רכישה: בעת מכירה של זכות מקרקעין, הצד הרוכש יהיה חייב לשלם מס רכישה אשר מחושב כחלק משיעור שווי המכירה. המס מפריד בין נכסים למגורים לבין נכסים מסחריים ועסקיים.
  • מס שבח: מס המתייחס לעלייה בשווי הנכס. המס בעצם מטיל תשלום על רווח הון של שיעור הצמיחה בשווי הנכס, כלומר מס על עצם קיומה של עלייה בשווי הנכס. המס מוטל על הצד שמוכר את הזכויות.
רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן