מיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין

מומחי הנדל"ן והמיסוי של משרדינו

מחלקת מיסוי המקרקעין של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות', מורכבת מצוות מקצועי ומנוסה בכל סוגי מיסוי המקרקעין בישראל, מע"מ, מס חברות, מס הכנסה ליחידים, משקיעי נדל"ן ונושאי מיסוי וחשבונאות נוספים הקשורים לתחום הנדל"ן והמקרקעין. ההבנה המעמיקה שלנו בחוקים ובתקנות העדכניות ביותר בתחום והתמחותינו בטיפול בעסקאות נדל"ן מורכבות כבר מעל 25 שנים, היא זו שמובילה אותנו במתן השירותים המקצועיים והמקיפים ביותר בתחום מיסוי מקרקעין.

חוק מיסוי מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין בא לעשות סדר בכל נושא המיסוי בתחום המקרקעין כגון רכישת דירות, רכישת עסקים, עסקאות נכסים, העברת בעלות וכדומה. החוק אושר ונכנס לתוקף החל מתאריך 22.08.1963 ולאחר מכן החוק עבר שינויים ועדכונים רבים אשר הותאמו למגמות הכלכליות, לשינויים בתחום הנדל"ן והתפתחות ענף הבנייה.

מה אומר החוק?

חוק מיסוי מקרקעין בעצם מטיל תשלום מסים הן על ידי הצד הרוכש והן על ידי בעל הזכויות המוכר (בתנאי ושוויו של הנכס עלה בזמן אחזקתו של הנכס בידי בעל הזכויות) המבקשים לבצע פעולה באיגוד המקרקעין. בישראל קיימים משרדים אשר אמונים על תחום המקרקעין ואחראים על יישום סעיפי החוק. מרגע תוקף החוק, הוא תקף על כל רכישה וכל מכירה של זכות במקרקעין הנמצאים בשטח מדינת ישראל, בה נכלל גם איזור יהודה ושומרון.

החוק עוסק בעיקרו בשני מיסים: מס שבח ומס רכישה

 • מס רכישה: בעת מכירה של זכות מקרקעין, הצד הרוכש יהיה חייב לשלם מס רכישה אשר מחושב כחלק משיעור שווי המכירה. גובה המס מחושב כחלק משווי המכירה, תוך הבחנה בין נכסים למגורים לבין נכסים מסחריים ועסקיים, כאשר שיעורי מס הרכישה משתנים בהתאם למחיר הנכס, מצבו המשפחתי של הרוכש וכמובן – סוג הנכס.
 • מס שבח: מס המתייחס לעלייה בשווי הנכס. המס בעצם מטיל תשלום על רווח הון של שיעור הצמיחה בשווי הנכס, כלומר מס על עצם קיומה של עלייה בשווי הנכס. גובה המס מחושב כחלק משיעור ההשבחה, כלומר ההפרש בין שווי המכירה לבין שווי הרכישה. חשוב לשים לב, כי שיעורי מס שבח משתנים בהתאם לתקופת ההחזקה בנכס, גובה ההשבחה וסוג הנכס. בניגוד למס הרכישה, מס השבח מוטל על הצד שמוכר את הזכויות.

השירותים המקצועיים אותם אנו מעניקים ללקוחותינו

תכנון מס אפקטיבי וחכם בעסקאות נדל"ן

אנו מעניקים תכנון מס ללקוחותינו גם בשוק הישראלי וגם בבינלאומי, הן ליחידים והן לגופים עסקיים.

 • כיצד אנו עושים זאת? על ידי בניית אסטרטגיות מיסוי חכמות ומותאמות אישית, תוך ניצול מיטבי של הפטורים וההטבות הקיימות בחוק המקומי ו/או הבין-לאומי.

הפחתת חבות המס על מקרקעין ונדל"ן

שירות נוסף הנכלל בסל שירותינו, הינו סיוע ישיר בהשגת פטורים במיסי מקרקעין שונים.

 • כיצד אנו עושים זאת? אנו מאתרים דרכים חוקיות להפחתת חבות המס על מקרקעין ונדל"ן, ובכך בעצם מאפשרים חסכון משמעותי בעלויות של כל עסקה.

ייעוץ, ליווי וסיוע בהקשר של מס שבח מקרקעין, מס רכישה, היטלי השבחה, מיסי מכירה

 • כיצד אנו עושים זאת? על ידי בחינת היבטי מיסוי מקרקעין הרלוונטיים לעסקה תוך התחשבות בחוקים, בתקנות ובפסיקה, הערכת שווי נכסים, בניית אסטרטגיה מותאמת אישית וכן ביצוע מעקב שוטף וייעוץ לאורך כל שלבי העסקה.

ליווי עסקאות נדל"ן מבחינת מיסוי

תכנון מס מקיף וליווי חשבונאי-פיננסי שוטף לכל לקוח באופן ממוקד.

 • כיצד אנו עושים זאת? על ידי ייעוץ מקיף ותמיכה לאורך כל תהליך של כל עסקה, החל משלב המשא ומתן ועד להשלמתה של העסקה.

השגת אישורים שונים מרשות המיסים

האישורים הללו כוללים, בין היתר, אישור פטור ממס שבח, אישור הנחה במס רכישה, אישור דחייה בתשלום מס שבח, אישור להחזר מס שבח ועוד.

 • כיצד אנו עושים זאת? על ידי טיפול שוטף של כל אחד מלקוחותינו אל מול רשות המיסים, תוך ניהול משא ומתן מקצועי, הנועד לקידום האינטרסים המקצועיים של הלקוח.

סיוע ישיר בהשגת חיסכון במיסי ארנונה

ייעוץ וליווי בנוגע לאפשרויות להפחתת תשלומי ארנונה של נכסי נדל"ן מכל הסוגים.

 • כיצד אנו עושים זאת? ראשית, על ידי בדיקה מעמיקה של תשלומי הארנונה של כל לקוח ובהתאם לכך אנו בוחנים דרכים שונות להפחתתם. כמו כן, אנו מייצגים את לקוחותינו מול הרשויות המקומיות ופועלים, ככל הניתן, להפחתת חיוב הארנונה. בנוסף, אנו מאתרים – במידה וקיימים – חיובי ארנונה שגויים ומסייעים בהגשת ערעורים כנגדם.

הכנה והגשת הצהרות מיסוי:

סיוע וליווי של תהליכי הכנה והגשה של הצהרות מיסוי מקרקעין לרשויות המס והרגולציה.

 • כיצד אנו עושים זאת? אחד החלקים הקריטיים של כל עסקת נדל"ן, הוא ווידוא שכל ההצהרות מולאו כנדרש, ללא חוסרים וללא מידע לא רלוונטי. שירות הליווי והסיוע בהכנת הצהרות אלו והגשתן, ניתן כחלק משירות ייעוץ מיסוי המקרקעין שלנו, כך שכל לקוח יכול להיות בטוח שהצהרות המס שלו הן מדוייקות ותואמות את החוקים והתקנות, ושבכל מקרה של ביקורת או חקירה, יש מי שייצג אותו אל מול רשויות המס.

הלקוח בראש סדר העדיפויות

אנו במשרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות', שמים את לקוחותינו בראש סדר העדיפויות ומציעים להם מגוון רחב של שירותים מקצועיים בתחום מיסוי המקרקעין, תוך ליווי מלא לאורך כל הדרך וסיוע בהשגת התוצאות הטובות ביותר עבורם בתחום המיסוי, לחסכון משמעותי בעלויות.

כיצד זה בא לידי ביטוי?

 • בשירות האישי והמקצועיות – כל אחד מלקוחותינו נהנה מיחס אישי ומקצועי, אשר מותאם לצרכיו ורצונותיו המדוייקים, תוך הבנה מלאה של תהליך העבודה ושיתוף פעולה מלא והדדי.
 • בזמינות והנגישות – צוות המשרד זמין לכל שאלה של כל לקוח, תוך מתן מענה מהיר ומקצועי.
 • בדיסקרטיות – תחום המיסוי טומן בחובו מידע רגיש בעל ערך רב של כל עסק. לכן, שמירה על דיסקרטיות היא הבסיס לעבודה שלנו עם כל לקוח. לכן, בכל עבודה איתנו, לקוחותינו יודעים שסודיות המידע שלהם מובטחת באופן שוטף וללא עוררין.
 • במוניטין – זה מעל 25 שאנו מוכרים וידועים במומחיותנו בעולם המיסים, עם מוניטין ושם שהולך לפנינו.

כך לקוחותינו נהנים מראש שקט בכל הקשור לתחום המיסוי בעסק שלהם, מה שמאפשר להם לטפל בשאר התחומים התורמים לפיתוח העסק.

שאלות ותשובות פופולריות

מהו מיסוי מקרקעין?

חוק מיסוי מקרקעין עוסק בדרישת תשלום מס מהצדדים בעת מכירת זכות במקרקעין וזכות באיגוד מקרקעין. החוק מטיל תשלום מס שבח על כל מוכר זכות בנכס ועל מי שמבצע פעולה באיגוד מקרקעין. על רוכש הדירה, החוק מטיל מס רכישה.

מהו מס רכישה?

מס רכישה הוא מס חד פעמי המוטל על רכישת מקרקעין. הוא משולם על ידי הקונה ומחושב לפי שווי הנכס. מס זה הינו מעוגן בחוק וחובה לשלם אותו.

מהו מס שבח?

מס רווחי הון, הוא מס שמח המוטל על עליית ערך הנכס לאורך זמן. זה חל כאשר הנכס נמכר או מועבר.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן