מיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי: אסטרטגיות וייעוץ לניהול מיסוי בינלאומי יעיל

שירותי ייעוץ מס בינלאומי הופכים חשובים יותר ויותר, במיוחד בעידן המודרני שבו העסקים נהפכים ליותר ויותר גלובליים. יועץ מס בינלאומי נמצא במשרד רואי חשבון, כאשר אלו למעשה יכולים לעזור לך במגוון רחב של נושאי תכנון מס וציות, כמו גם במבנה ותכנון ההשקעות בינלאומיות

יועצי מס לא רק מציעים את המומחיות שלהם שנוגעת לתכנון וייעוץ מיסוי בינלאומי. יש לרואי החשבון גישה למגוון רחב של משאבים כולל מאגרי מידע, מאמרי חדשות, דוחות, מסמכים ממשלתיים ועוד. בעזרת משאבים פיננסיים אלו, יועץ מס בינלאומי יוכל לסייע לכם בבניית אסטרטגיה פיננסית נכונה. כידוע, הנהלת חשבונות היא חלק מהותי בכל תהליך עסקי. 

אסטרטגיית ייעוץ מיסוי בינלאומי לטווח הרחוק היא חשובה 

חברה שאין לה אסטרטגיית ייעוץ מס בינלאומית ארוכת טווח, יכולה בקלות להסתבך במערכת המס הבינלאומית ולהפסיד כסף. או חמור מכך, להסתבך עם החוק ועם רשויות המס. שירותי ייעוץ מס בינלאומי על ידי רואי חשבון יסייעו להימנע מהמלכודות הללו. 

כשאנשים חושבים על מיסים בינלאומיים, הם לעיתים שוכחים עד כמה המורכבויות בתחום הן רבות. לדוגמה, אם אתם פותחים עסק או משקיעים בחו"ל, יהיה עליכם להיות מודעים לחוקי המס השונים בין מדינות ותחומי שיפוט שונים. 

לא פעם, מיסוי בינלאומי יכול להיות מסובך בגלל גורמים שאינם בשליטתכם ב-100%. רואי חשבון עשויים לעזור להפחית את רמות הלחץ על ידי מתן הדרכה ע"י יועץ מס עם ניסיון. כמו כן, יועץ המס יוכל לסייע בתכנון אסטרטגיית מיסים נכונה, לסייע בביקורת על תהליכי חשבונאות ועוד.

מיסוי בינלאומי כיום

כיום אנו שומעים יותר ויותר על היבטים של מיסוי בינלאומי, בעיקר בהקשר של תאגידי טכנולוגיה ענקיים ובעלי פעילות חובקת עולם. אך בפועל המיסוי הבינלאומי הוא נושא שעסקים וגופים רבים מאוד בישראל מושפעים ממנו, נושא שחשוב מאוד לקבל שירות וייעוץ איכותי, מקצועי ומותאם אישית בו. עסקים בעלי פעילות גלובלית, כמו גם יחידים תושבי ישראל עם נכסים והכנסות מחוץ לישראל מושפעים באופן הולך וגובר מהתפתחויות במיסוי, חקיקה ורגולציה, בישראל ובכל העולם.

צוות המיסוי של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מציע לכם מכלול רחב ומקיף של פתרונות יצירתיים וחכמים במיסוי בינלאומי, ליחידים, תאגידים גלובליים, יצואנים, משקיעי נדל"ן ועסקים עם פעילות בחו"ל. למשרד הידע, הניסיון והמשאבים לסייע לכל לקוח לקבל מענה אופטימאלי וחכם לגבי צרכים בינלאומיים של מיסוי, תוך עמידה בדרישות החוק והרגולציה בכל המדינות הרלוונטיות ולבצע אופטימיזציה של חבות המס הכוללת. 

מיסוי בינלאומי ומשרד רואה חשבון

שיטת המיסוי הפרסונלי בישראל

יש לציין כי כיום מונהגת בישראל שיטת מיסוי פרסונאלית, כחלופה לשיטה הטריטוריאלית שהייתה נהוגה עד לשנת 2003. המשמעות מבחינת מיסוי בינלאומי הינה רבה ועמוקה. בשיטה זו, רשות המיסים הישראלית דורשת מכל תושב ישראל לשלם מס אמת על כל הכנסותיו, אשר הופקו בישראל ובחו"ל. בנוסף, המדיניות העולמית לגבי מיסוי משתנה תדיר בשנים האחרונות, עם הרבה יותר שיתופי פעולה והעברת מידע בין רשויות מס בכל העולם, כך שהאפשרויות שהיו רלוונטיות בעבר לתכנוני מס, מקלטי מס וכיוצא באלו – הרבה פחות זמינות כיום מבחינת הגדרות החוק והאפשרויות בפועל.

ישראל חתומה על אמנות מס עם רבות ממדינות העולם ותקנות מיסוי חדשות שמובילה ארה"ב יוצרות מציאות בה קריטי לקבל ייעוץ מקצועי נכון וחכם לגבי מיסוי בינלאומי ותכנוני מס כדי לצמצם את חבות המס וגם להימנע מתסבוכות משפטיות בהקשר לעבירות מס, בישראל ובחו"ל. 

אלה הם שירותי המשרד בתחום מיסוי בינלאומי:

  • ייעוץ מס מקצועי ומותאם אישית – בראייה גלובלית של מיסוי בינלאומי, ליחידים וגופים עסקיים.
  • תכנון מס בינלאומי חכם וחוקי – בחינת התמונה המלאה של הפעילות והאחזקות וגיבוש אסטרטגיית מיסוי אפקטיבית.
  • בנייה נכונה של אחזקות בינלאומיות, השקעות, רישומי חברות וכיוצא באלו.
  • פתרונות חכמים ובינלאומיים של מימון והקצאת משאבים.
  • ייעוץ, סיוע וליווי בהתנהלות מול רשויות המס בישראל ובחו"ל בעת הצורך.
  • מימוש הקלות ותמריצי מיסוי בינלאומי רלוונטיים. 
  • ייעוץ וליווי לגבי מיסוי גלובלי של עסקאות ואחזקות נדל"ן.

שאלות ותשובות נפוצות

מדוע צריך רואה חשבון מישראל, כאשר מתנהלים עם עסק הפועל בחו"ל?

צמיחתן של חברת בינלאומיות בעולם הגלובלי יצרה מצב חדש, שמביא לשינויים תכופים בכללים ובשיטות המיסוי השונות.
מיסוי בינלאומי משלב בין דיני מיסוי ישראלים לאמנות מס בינלאומיות. כאשר מתנהלים עם עסק הפועל בחו"ל, צריך להכיר את דקדוקי מערכות המס בשפת המדינה, כמו גם את דיני המיסוי הישראליים, וכמובן כיצד לשלב באופן אופטימלי בין המערכות השונות כדי למנוע תשלום מס מופרז. זו הסיבה לחיוניות של רו"ח מישראל המתמחה במיסוי בינלאומי.

מהי אומנת מס ועם איזה מדינות ישראל חתומה?

אמנת מס, לפי משרד האוצר, היא הסכם בילטראלי, אשר במסגרתו המדינות שהן צד להסכם מסכימות על כללי המיסוי שיחולו על הכנסות ועל נכסים של אזרחי שתי המדינות. אמנות המס בעולם בנויות לרוב על בסיס אחד משני מודלים: מודל OECD, או מודל האו"ם, או שילוב של השניים.
ישראל חתומה נכון לעכשיו על אמנות מס עם כ – 80 מדינות, החל מארה"ב, קנדה ומדינות אירופה, מדינות אמריקה הלטינית ועד לוייטנאם ומונגוליה.

מה צריך לקחת בחשבון בהקמת חברה בחו"ל?

הקמת חברה בחו"ל היא משימה לא פשוטה, ולכן מומלץ לקחת בחשבון:
מיקום – לכל מדינה יש את היתרונות והחסרונות שלה.
שיעור המס במדינה המיועדת – שיעור המס שונה בין מדינה למדינה.
מה המבנה המשפטי של החברה – מי בעלי המניות והדירקטורים.
האם מדינת היעד חתומה על אמנת מס עם ישראל – אם לא, ייתכן מצב של "כפל מס".
הטבות והקלות – האם מדינת היעד מעניקה הקלות, הטבות או פטור ממס לגבי סוגי הכנסות מסוימים.

מהו מקלט מס?

מקלט מס הוא מדינה או טריטוריה אוטונומית, ששיעור המיסים בה נמוך או אפסי ביחס למדינות אחרות. מדינות אלה נהנות מפיתוח תשתיות תקשורת, אינטרנט ושירותי בנקאות מתקדמים.
מקלטי המס השונים הם חוקיים, למרות שרשויות מסים שונות מנסות לצמצם את פעילותן, בין היתר כדי למנוע מימון פעילות בלתי חוקית או הלבנת הון.
מקלטי המס המובילים בעולם כיום: איי הבתולה הבריטיים, איי קיימן, ברמודה, הולנד, שוויץ, לוקסמבורג, הונג קונג, ג'רזי, סינגפור ואיחוד האמירויות.

מהו הסכם Fatca?

FATCA הוא חוק פדרלי (משנת 2010) לאכיפת מיסים בחשבונות זרים. חוק מס המחייב את אזרחי ארה"ב המתגוררים בארה"ב או בחו"ל לדווח באופן שנתי על כל חשבון זר שהם מחזיקים. מטרת חוק FATCA היא למנוע העלמת מס על ידי אזרחים ועסקים אמריקאים שמשקיעים, פועלים ומרוויחים הכנסה חייבת במס בחו"ל.
החוק דורש ממוסדות פיננסיים זרים – בנקים, חברות ביטוח, קרנות פנסיה וכד' – לדווח לרשויות המיסים האמריקאיות על כל החשבונות בבעלות אזרחים אמריקאים.

מהו הסכם CRS?

CRS הוא גרסה בינלאומית של FATCA. הוא חל על אזרחים של כל מדינה החברה בו. זו יוזמה של מדינות G-20 והארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) לשיתוף אוטומטי של חשבונות פיננסיים.
ה – CRS שונה מ – FATCA בכך שהוא חל על כלל אזרחי המדינות החתומות, ואין בו הגבלת סכום מינימלי, כך שלמעשה הוא חל על מיליוני אנשים בארצות רבות.
כיום ישנם כמעט 1000 הסכמים הדדיים בין מדינות ליישום דיווח על בסיס CRS.

רוצים מישהו מקצועי ואמין שיעשה לכם סדר בכל היבטי המיסוי הבינלאומי? מחפשים דרך יעילה לשלם כמה שפחות מס וגם לעמוד בדרישות החוק והמיסוי בישראל ובחו"ל? צריכים ליווי מדויק בהליך גילוי מרצון? פנו היום למשרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' ואתם כבר יכולים להיות בראש שקט.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן