חיסכון במיסי ארנונה

חיסכון במיסי ארנונה

חיסכון במיסי ארנונה בעזרת צוות המיסוי של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות'

אחד המיסים המושתים על המגזר העסקי בישראל ואשר אינם זוכים לתשומת לב רבה במיוחד הוא מס הארנונה. הארנונה היא מס שגובה הרשות המקומית ממרבית סוגי הנכסים, עסקיים ופרטים כאחד, ומס זה מהווה מקור תקציבי חשוב עבור כל רשות מקומית. עסקים בישראל משלמים ארנונה גבוהה לעומת נכסים פרטיים ובהחלט מדובר על הוצאה לא מבוטלת המכבידה על עסקים רבים. משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מתמחים בשירות ייעוץ וליווי להשגת חיסכון במיסי ארנונה, שירות המוצע ללקוחותינו ע"י צוות מנוסה של רואי חשבון, עורכי דין ויועצי מס מוסמכים. 

בכל רשות מקומית בישראל שיעורי הארנונה שונים ונקבעים לפי פרמטרים של משרד הפנים ושל הרשות המקומית הספציפית, כך נוצרת מציאות מורכבת ועמוסת פרטים והיבטים, עם עסקים בעלי מאפיינים זהים המשלמים ארנונה בהבדלים של עשרות ואף מאות אחוזים באזורים גיאוגרפיים שונים. לכן קריטי להיעזר במומחים של תהליכי חיסכון במיסי ארנונה כדי באמת להשיג תוצאות ולהוריד משמעותית את חבות הארנונה לעסק שלכם.

הנסיבות לקבלת הנחות בארנונה ו/או להשיג חיסכון במיסי הארנונה אשר הרשות המקומית דורשת מהעסק שלכם הינן מגוונות ויכולות להיות פרטניות לרשות מקומית מסוימת או רוחביים בכל ישראל. מומחי המיסוי של משרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' בוחנים את המקרה שלכם ומוצאים את ההיבטים והנסיבות הרלוונטיות לקבלת הנחה ו/או החזרי ארנונה מהרשות המקומית. המקרים כוללים למשל מדידה לא נכונה של הנכס, הגדרה לא מדויקת של סוג הנכס, סיווג שגוי הגורר אחוז ארנונה גבוה מדי, גביית יתר וכיוצא באלו.

השילוב של רואי חשבון, עורכי דין ויועצי מס – כולם בעלי התמחות במיסוי – יוצר אחוזי הצלחה גבוהים מאוד בהשגת חיסכון במיסי ארנונה עבור משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות'. פנו אלינו היום לתיאום פגישת ייעוץ ונשמח לסייע לכם לייעל את חבות המס הכוללת שלכם ובמגוון שירותי ראיית חשבון נוספים.

אילו בעלי עסקים זכאים להנחה או פטור ארנונה?

שאלה מאד פופולרית בקרב בעלי עסקים חדשים, יזמים ואנשים שעומדים לפתוח עסק. חשוב לזכור כי לכל רשות מקומית יש תעריף שונה לארנונה, למרות שמרכיבי התעריף יכולים להיות דומים במקרים רבים. כידוע, המרכיבים המוכרים המשפיעים על תעריף הארנונה הם כגון גודל העסק, שטח כולל, מיקום המבנה, סיווג העסק ועוד.
אם מדובר בעסק חדש, מומלץ להיעזר בייעוץ של רואה חשבון היכול לבדוק עבורכם את הפרמטרים והקריטריונים ובמידת האפשר להוזיל עלויות בארנונה ולחסוך הרבה כסף.

המשפיעים העיקריים על תעריף ארנונה

כאמור, לתעריף הארנונה יש מגוון מרכיבים המשפיעים על המחיר הסופי. בחלק זה נבחן את המרכיבים העיקריים והמוכרים ביותר:שטח

  • שטח המבנה – שטח המבנה יכול לכלול בעצם את הקירות החיצוניים, גודל שטח העבודה, כמות השטחים חיצוניים וכדומה. בחלק זה בוחנים את הגודל של השטח עליו יושב המבנה ובעצם גודל השטח של העסק או החברה. חשוב לזכור כי בכל רשות מקומית יש שיטה שהיא מאמצת לעצמה ולפיה נקבע הקריטריונים והסעיפים השונים.
  • מיקום המבנה – כל רשות מקומית מגדירה אזורים שונים בעיר אשר נחשבים אזורים תעשייתים, אזורי מחסר, אזורי מגורים וכדומה. כל אזור מקבל סיווג אחר אשר משפיע על תעריף הארנונה באופן ישיר.
  • סיווג העסק – פרמטר זה הוא אחד המשפיעים ביותר על תעריף הארנונה. פרמטר זה קובע את סוג העסק ולאיזה תחום העסק שייך. במקרים של סיווג מתאים העסק יכול ליהנות מהנחה משמעותית מאד.
רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן