ניהול מערכות מידע

ניהול מערכות מידע – ייעוץ, ניתוח, הטמעה וניהול

בעידן הנוכחי של עסקים וכלכלה, מערכות מידע הן מהכלים הניהוליים והעסקיים החשובים ביותר שיש לכל עסק, קל וחומר לארגונים גדולים יחסית. אינטרנט, ביג דאטה, אחסון ועיבוד בסביבת ענן, אבטחת מידע, סייבר, FinTech ועוד שלל מונחים שכולנו שומעים כל הזמן במדיה ובפעילות העסקית, כל אלו מצריכים ניהול טכנולוגיות מידע בצורה יעילה, מקיפה וכזו שהולכת ונעשית מורכבת יותר משנה לשנה. לכן יש חשיבות מכרעת לניהול נכון, חכם, דינמי ואיכותי של מערכות מידע ארגוניות – חשיבות להצלחה העסקית שלכם!משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' הוא אמנם משרד רואה חשבון איכותי ומוערך, אך אנו מציעים הרבה מעבר ל"רק" ראיית חשבון עבור לקוחותינו, המגיעים מכל מגזרי המשק הישראלי ומכל תחומי הפעילות וסוגי העסקים והארגונים. המשרד מציע שירות ניהול מערכות מידע מקיף, מותאם אישית ומדויק, יחד עם אפשרות לביקורת של מערכת המידע הארגונית שלכם, ניתוח מערכות מידע עסקיות וניהוליות ומגוון שירותים משלימים נוספים. ניהול מערכות מידע ארגוניות ועסקיות בצורה יעילה, מקצועית, מאובטחת ואפילו זולה יותר – במודל מנצח של מיקור חוץ ותחת גוף אמין ומוערך כמו משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות'.צוות משרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' כולל רואי חשבון, כאשר שניים מהשותפים המייסדים של המשרד הינם מומחים בביקורת וניתוח מערכות מידע. כמו כן לקוחות המשרד יכולים ליהנות משירותים של יועצי מס, יועצים עסקיים וכלכליים, חשבי שכר, אנשי הנה"ח ועורכי דין המתמחים בתחום הכלכלי והחשבונאי.  

קיימים שני סוגים עיקריים של ביקורות למערכות מידע ודרכי העבודה מותאמות בהתאם:

  1. ביקורת אשר מבקרת ונותנת יעוץ אסטרטגי למערכות המידע – ביקורת מסוג זה מתבצעת דרך אמצעי עיבוד ממוחשבים כאשר המטרה העיקרית היא לאתר ממצאים חריגים אשר דורשים בחינה ופיקוח על מנת לוודא תקינות.
  2. ניתוח ואפיון מערכות המידע תוך מתן דגש על ביקורת – המטרה בדרך זו היא לבדוק את תקינות הבקרות הפנימיות של מערכת הנהלת החשבונות ושל הגופים הפיננסים המבצעים פיקוח, דוחות וכדומה בתוך הארגון כמו כן, תפקיד נוסף הוא לבחון תהליכים הקשורים למערכות המידע.

איך מתבצעת ביקורת מערכת המידע?

בכדי לבדוק את מערכת המידע ולוודא שהמערכת אכן תקינה ואמינה ככל האפשר על רואה החשבון לבצע בדיקות במטרה לברר ולאמת את הנתונים אשר הוא חשוף אליהם.
דבר נוסף שמבצעים בבדיקה, הוא האם הנתונים המוצגים אכן משקפים ומייצגים את המתרחש בחברה או הארגון בצורה מדוייקת ככל שניתן וללא שוני או הטעיה. בדרך כלל, בדיקות מסוג זה כוללות בין היתר:
בדיקות ממוחשבות – בדיקה של המידע המוצג במחשבים ובמערכות העבודה, אופן הזנת הנתונים, מתן הרשאות, אמצעי אבטחה, תהליכי עבודה ממוחשבים ועוד
בדיקות הבקרות ומערכות הפיקוח – בדיקות על תהליכי איתור הונאה, זליגת נתונים וחוסר דיוקים בהצגת נתונים
בדיקות של תחזוק המעערכות – פיקוח ובחינה של מערך אבטחת המידע ושמירה על חומרה.

שירותי המשרד למערכות מידע

  • ייעוץ וליווי עסקים וארגונים לגבי הקמה, רכישה ו/או הטמעה של מערכת מידע חדשה או שדרוג מערכת קיימת – כולל ייעוץ לגבי הסבת נתונים (Data Migration), המלצות ביצוע, כתיבת מפרטים, איתור ספקים, הטמעה בפועל ועוד.
  • ליווי פרויקטים של מערכות מידע בסביבת SAP. ניתוח מאפיינים תפעוליים ולוגיסטיים, הכנת מפרט דרישות ומאפיינים (RFP), ניהול תהליך פיקוח ובקרה על ביצוע והטמעה נכונים.
  • ביקורת מערכות מידע (ITGC) – ביקורת מקצועית ומוסמכת על מערך הבקרה הכללי והיישום בסביבת מערכת המידע, כולל בדיקות אמינות, דיוק ושלמות הנתונים, אבטחת מידע, הרשאות, תהליכי פיתוח ותחזוקת המערכת.
  • ביצוע סקר ציות (Compliance) לגבי אבטחת מידע, גיבוש ויישום מדיניות אבטחת מידע נכונה, הקמה של מערך אבטחת מידע בארגון, ניהול הרשאות משתמשים, ביצוע מבחני חדירה למערכת.
  • כתיבת נהלי עבודה בסביבת מערכת המידע הארגונית, מדיניות, פרויקטים, תפעול, פיתוח ותחזוקת המערכת, גיבוי נתונים, ניהול שינויים, אבטחה והגנת פרטיות.

צריכים סיוע להטמיע, לנהל או לתפעל מערכת מידע ארגונית ומחפשים גורם מקצועי, אמין ומקצועי ללא פשרות – משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' הוא הבחירה המושלמת, אנשי מקצוע שאמינות ודיוק הם הערכים המובילים אותם.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן