דוחות כספיים

דו"חות כספיים – הכנה, עריכה וביקורת של דו"חות כספיים

משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' כולל צוות רחב ומיומן בכל הקשור לדו"חות כספיים ולדיווחים חשבונאיים נוספים לעסקים, חברות ומלכ"רים. המשרד הינו משרד בגודל בינוני, מה שהופך אותו לבחירה אופטימאלית לחברות ועמותות המחויבות בהגשת דו"חות כספיים ומחפשות גוף מקצועי, אמין ועם המשאבים הנכונים לספק שירות מדויק ונטול פשרות, לצד הענקת יחס אישי ומותאם אישית לכל לקוח. 

הדו"חות הכספיים הם מאבני הדרך החשבונאיות של ארגון עסקי או בעל פעילות כלכלית כלשהי. מנהלים רבים אינם בקיאים מספיק בקריאת וניתוח דו"חות חשובים אלו, אך למעשה מדובר על כלי ניהולי ראשון במעלה ועל פירוט מהותי על המצב הפיננסי של הארגון. משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מטפל בכל היבטי הדו"חות השנתיים וכמובן שנשמח לספק לכם שירותים משלימים וליווי מלא להבנת משמעות הדו"חות וביצוע מהלכים עסקיים ופיננסיים לשיפור המצב או לצורך המשך צמיחה ברת קיימא לעסק שלכם.

איך מבצעים ביקורות של דוחות כספיים?

בזמן ביצוע ביקורת דוחות כספיים, רואה החשבון נדרש לבצע בדיקות מדגמיות על ראיות התומכות בסכומים, טפסים, נתונים וכדומה המפורטים בדוחות הכספיים, רואה החשבון צריך לבחון את כללי החשבונאות ותהליכי העבודה המקובלים בארגון וכל את הנהלים שנקבעו על ידי הדרקטוריון והנהלת החברה. רואה החשבון צריך להעריך את תקינות הצגת הנתונים בדוחות הכספיים ואת הנתונים עצמם.

המטרה בביקורות דוחות כספיים היא להשיג מידע האם הדוחות אמינים או מציגים נתונים מוטעים ושגויים בין אם מדובר בטעות אנוש או תרמית בכוונה תחילה.

מה בעצם כוללים דוחות כספיים?

הדוחות הכספיים הם דוחות המרכזים את כל הנתונים של ההכנסות, הרווחים והפרטים הפיננסים של הארגון במשך תקופה של שנה או תקופה מוגדרת מראש.

הדוחות הכספיים בדרך כלל כוללים 4 סוגים של דוחות:

  1. דוח מאזן – דוח המפרט את פרטי הנכסים, ההתחייבויות וההון של החברה של אותה שנת מס. דוח המאזן אמור לספק תמונת מצב על ערך החברה, שווי החברה, כלל הנכסים שלה ועל היכולת שלה לפרוע חובות ולקחת הלוואות.
  2. דוח של רווח והפסד – דוח זה מפרט ונותן סקירה של של כל ההכנסות וההצאות של החברה. הדוח אמור לדווח על התוצאות הכספיים של הארגון ולשקף את הביצועים של החברה והפעילות שלה באותה תקופת מס
  3. דוח תזרים מזומנים – דוח מסוג זה אמור לפרט את התנועה של הכספים המזומנים בארגון וכן את החלוקה של המזומנים במהלך הפעילות השוטפת. בנוסף למזומנים, דוח זה מפרט פעילות מימון והשקעות.
    הדוח נותן אומדן של נזילות המזומנים של החברה.
  4. דוח שינויי הון עצמי – דוח המציג שינויים וחריגות בהון העצמי של החברה כגון חלוקת דיבידנטים, הנפקת מניות וכדומה. דוח זה נותן תמונת מצב מלאה, נתונים מפורטים וסקירה רחבה.

שירותי דו"חות כספיים של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות'

  • ביקורת, הכנה ועריכת דו"חות כספיים תקופתיים – דו"ח כספי מלא, מאזן, רווח והפסד, דו"ח תזרים מזומנים, שינויים בהון העצמי, דו"ח התאמה לצרכי מס. שירות לכל סוגי התאגידים והמלכ"רים במשק הישראלי, כולל חברות ציבוריות.
  • התמחות משרדית בביצוע דו"חות כספיים לרוב מגזרי הפעילות והענפים במשק: מסחר, תיירות ומלונאות, תעשיה מסורתית, שירותים ושיווק, כלכלה, כספים ושוק ההון, הייטק, בנייה, נדל"ן, אנרגיה, עמותות, מלכ"רים, שותפויות ומקצועות חופשיים.

כמו כן, משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מספק שירותי דו"חות כספיים ושנתיים ליחידים (בעלי שליטה ובעלי תיקי נכסים גדולים), לעצמאים (עוסק מורשה, עוסק פטור) ולעסקים קטנים ובינוניים. שירות מותאם אישית, בתמחור הוגן ובהתאם לדרישות רשות המס והרגולציה לפי סוג העסק. 

מחפשים גורם מקצועי, אמין ומוערך לביצוע הדו"חות הכספיים שלכם? פנו היום למשרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' ותקבלו גם דו"חות כספיים ללא דופי וגם מגוון שירותים עסקיים וחשבונאיים נוספים, לבחירתכם.

שאלות ותשובות נפוצות

מדוע צריך דוחות כספיים?

כל ארגון או חברה בע"מ חייבים על פי חוק לפרסם מדי סוף שנה דוחות המופקים על ידי רואה חשבון.  הדוחות אמורים לתאר למשקיעים ולגורמים חיצוניים אחרים את הפעילות של החברה באותה שנה מבחינה חשבונאית – נכסים, הלוואות, הוצאות, הכנסות, התחייבות, גיוסי כספים, תזרים מזומנים וכדומה.

מתי מפרסמים דוחות כספיים?

על פי החוק, מועד פרסום הדוחות הינו עד חודשיים מתום הרבעון, הדוחות צריכים להיות מופקים על ידי רואה חשבון המבקר את הדוחות ומנהל את הרישום שלהם.

מהו דוח רווח והפסד?

זהו דוח כספי המראה באופן מפורט את התוצאות הכספיות בפרק זמן נתון. ניתן להוריד את הטופס למילוי הדוח מאתר רשות המיסים (טופס 1320) ונדרש למלא אותו ביסודיות.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן