ניהול תזרים מזומנים

אחד המונחים הראשונים שמנהלים ובעלי עסקים מכירים מעולם החשבונאות הנרחב והמורכב הוא תזרים מזומנים. אך לא תמיד המונח הזה זוכה ליחס החשוב לו הוא זכאי, יחס מחויב המציאות להצלחה עסקית והתנהלות כלכלית נכונה. כחלק ממערך הליווי העסקי והכלכלי של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ אנו מציעים ללקוחותינו ייעוץ וסיוע בניהול תזרים מזומנים, כולל ניתוח מעמיק של מצב העסק וליווי לעבר ניהול יעיל וחכם יותר. 

צוות משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ כולל רואי חשבון, יועצי מס, יועצים כלכליים ועסקיים, עורכי דין, מנהלי חשבונות וחשבי שכר. כך שאתם יכולים ליהנות ממגוון אדיר של שירותים משלימים לראיית חשבון ומתשתית ידע החורגת הרבה מעבר לליווי שלכם לעבר ניהול תזרים מזומנים יעיל ומדויק.

מהו תזרים מזומנים?

המונח תזרים מזומנים מגיע מעולם הניהול העסקי והחשבונאות. משמעות התזרים היא התנועה של כסף מהעסק (או מחלקה מסוימת בחברה) ואל העסק על פני טווח זמן מסוים – קרי כמה מזומן העסק הוציא וכמה הוא הכניס. אלו נתונים שמן הסתם יש לעקוב אחריהם בזמן אמת כחלק מניהול יעיל ונכון, אך ניתן וצריך להשתמש בניתוח תזרימי גם לתכנון עתידי ולחישובים עסקיים שונים. ניהול תזרים מזומנים כולל גם ניתוח תזרימי פשוט יחסית, אך גם שימוש בנתונים לצרכי תכנון פיננסי ובקרה תקציבית, לחישובים שונים של רווחיות וכן הלאה. 
כמובן שמהדברים ניתן להבין כי תזרים מזומנים שלילי לאורך זמן יביא עסק או חברה למצב בו לא נכנס מספיק כסף לחברה, מצב שמשמעותו הסופית היא חדלות פירעון ופשיטת רגל. יתרה מכך, ניהול לא נכון של תזרים מזומנים יכול ליצור מצב פרדוקסלי בו העסק רווחי אך בנקודת זמן מסוימת אין לו מספיק כסף להתקיים – ניהול נכון של התהליך ושל תזרים המזומנים ימנע הגעה למצבים בעייתיים אלו.

סיוע אמיתי ומעשי בניהול תזרים מזומנים

משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ מבצע ניתוחים של תזרימי מזומנים לעסקים וחברות, כחלק משירות מקיף וכולל של ראיית חשבון וליווי עסקי. אך אנחנו שואפים לא להסתפק בניתוח יבש והעברת הנתונים במסגרת התנהלות מול רשות המיסים, אלא אנחנו שואפים לתת ללקוחותינו ניתוחים מדויקים וסיוע “מבפנים”, מידע ושירות שבאמת יקדם אותם לעבר ניהול נכון יותר וצמיחה עסקית אמיתית. 
בהקשר של ניהול תזרים מזומנים, לאחר ניתוח הנתונים ובחינת פעילות העסק, אנחנו מסייעים לכם לנהל נכון וחכם את התזרים העסקי, כך שתוכלו לתכנן ביעילות מהלכים והוצאות כספיות והימנעות ממצבים בהם תזרים המזומנים שלילי לאורך זמן. ניהול כזה כולל היכרות עם הנתונים בכל רגע נתון, אך גם ביצוע מהלכי ניהול כמו דחיית תשלומים, הקדמת קבלת תשלומים מלקוחות, פריסת תשלומים, קבלת אשראי ועוד.

טובעים בנתונים חשבונאיים ולא מצליחים להשתלט על תזרים המזומנים שלכם? רוצים סיוע בניהול תזרים מזומנים שימנע מכם בעיות? פנו היום אל משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ ובעזרתנו תצאו לדרך ניהולית ופיננסית חדשה.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן