חישוב ניהול תזרים מזומנים נכון

ניהול תזרים מזומנים

אחד המונחים הראשונים שמנהלים ובעלי עסקים מכירים מעולם החשבונאות הנרחב והמורכב הוא תזרים מזומנים. אך לא תמיד המונח הזה זוכה ליחס החשוב לו הוא זכאי, יחס מחויב המציאות להצלחה עסקית והתנהלות כלכלית נכונה. כחלק ממערך הליווי העסקי והכלכלי של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' אנו מציעים ללקוחותינו ייעוץ וסיוע בניהול תזרים מזומנים, כולל ניתוח מעמיק של מצב העסק וליווי לעבר ניהול יעיל וחכם יותר. 

צוות משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' כולל רואי חשבון, יועצי מס, יועצים כלכליים ועסקיים, עורכי דין, מנהלי חשבונות וחשבי שכר. כך שאתם יכולים ליהנות ממגוון אדיר של שירותים משלימים לראיית חשבון ומתשתית ידע החורגת הרבה מעבר לליווי שלכם לעבר ניהול תזרים מזומנים יעיל ומדויק.

מהו תזרים מזומנים?

המונח תזרים מזומנים מגיע מעולם הניהול העסקי והחשבונאות. משמעות התזרים היא התנועה של כסף מהעסק (או מחלקה מסוימת בחברה) ואל העסק על פני טווח זמן מסוים – קרי כמה מזומן העסק הוציא וכמה הוא הכניס. אלו נתונים שמן הסתם יש לעקוב אחריהם בזמן אמת כחלק מניהול יעיל ונכון, אך ניתן וצריך להשתמש בניתוח תזרימי גם לתכנון עתידי ולחישובים עסקיים שונים. ניהול תזרים מזומנים כולל גם ניתוח תזרימי פשוט יחסית, אך גם שימוש בנתונים לצרכי תכנון פיננסי ובקרה תקציבית, לחישובים שונים של רווחיות וכן הלאה. 

תזרים מזומנים

כמובן שמהדברים ניתן להבין כי תזרים מזומנים שלילי לאורך זמן יביא עסק או חברה למצב בו לא נכנס מספיק כסף לחברה, מצב שמשמעותו הסופית היא חדלות פירעון ופשיטת רגל. יתרה מכך, ניהול לא נכון של תזרים מזומנים יכול ליצור מצב פרדוקסלי בו העסק רווחי אך בנקודת זמן מסוימת אין לו מספיק כסף להתקיים – ניהול נכון של התהליך ושל תזרים המזומנים ימנע הגעה למצבים בעייתיים אלו.

סיוע אמיתי ומעשי בניהול תזרים מזומנים

משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מבצע ניתוחים של תזרימי מזומנים לעסקים וחברות, כחלק משירות מקיף וכולל של ראיית חשבון וליווי עסקי. אך אנחנו שואפים לא להסתפק בניתוח יבש והעברת הנתונים במסגרת התנהלות מול רשות המיסים, אלא אנחנו שואפים לתת ללקוחותינו ניתוחים מדויקים וסיוע "מבפנים", מידע ושירות שבאמת יקדם אותם לעבר ניהול נכון יותר וצמיחה עסקית אמיתית. 

בהקשר של ניהול תזרים מזומנים, לאחר ניתוח הנתונים ובחינת פעילות העסק, אנחנו מסייעים לכם לנהל נכון וחכם את התזרים העסקי, כך שתוכלו לתכנן ביעילות מהלכים והוצאות כספיות והימנעות ממצבים בהם תזרים המזומנים שלילי לאורך זמן. ניהול כזה כולל היכרות עם הנתונים בכל רגע נתון, אך גם ביצוע מהלכי ניהול כמו דחיית תשלומים, הקדמת קבלת תשלומים מלקוחות, פריסת תשלומים, קבלת אשראי ועוד.

מהי החשיבות של תזרים מזומנים תקין?

תזרים מזומנים תקין בעסק או בחברה הינו דבר חשוב ביותר ואפילו חובה המאפשר חופש פעולה רחב יותר וביצוע פעילויות פיננסיות מגוונות.

  1. ניהול תקין של תזרים מזומנים מאפשר לעסק, חברה או ארגון לתכנן את עתיד העסק בצורה מחושבת יותר ובצורה משכילה – בעזרת ניתוח תזרים מזומנים, כל עסק יכול להסיק מסקנות רבות ולהבין תובנות בתחום הפיננסי. תזרים מזומנים בפועל מאפשר לקבל החלטות בצורה מושכלת לגבי עתיד העסק או החברה.
    תזרים מזומנים מאשר לראות את התמונה הכוללת של ההכנסות, פערים שונים וכדומה. בנוסף, תזרים מזומנים תקין יעזור לבעלי עסקים לפעול במקרי חירום ולעשות שינויים באסטרטגיות ותוכניות פעולה שונות.
  2. דוח תזרים מזומנים תקין מאפשר לבעל העסק לבצע תכנון עסקי אשר יתרום לעסק ויעלה את הרווחים של העסק, הדוח יעזור לתכנן תנועות כספיות והעברת כספים במקרה הצורך מהעסק ומחוץ לעסק וכן לנקוט פעולות מנע כגון בקשות הלוואות, מתן תרומות, מתן אשראי ללקוחות, הכנסת כספים ועוד.

טיפים לשיפור תזרים מזומנים בעסקים

  1. אחד הדברים שעוזרים לשיפור תזרים מזומנים הוא רישום מסודר ומדוייק ככל שניתן של ההכסות בפועל ותנועות כספיות בעתיד. לרשום את ההצאות והתכנונים לעתיד ולנסות לראות קדימה או לראות את עתיד העסק.
  2. דבר נוסף היכול לעזור הוא בעצם הקמה של הנהלת חשבונות מקצועית ומפוקחת אשר תדאג לעקוב אחר הפעולות הכספיות בעסק באופן שגרתי – מעקב חיוביים, פעולות גבייה, רישום הוצאות וכדומה.
  3. הרחבת אפשרויות התשלום בעסק יכולה לתרום ישירות לשיפור תזרים המזומנים. נסו לתת ללקוחות מגוון גדול יותר של אפשרויות תשלום בעסק וזאת בעיקר על מנת שלקוחות יבצעו את התשלום בהקדם ולא ידחו תשלומים או חובות פתוחים.

טובעים בנתונים חשבונאיים ולא מצליחים להשתלט על תזרים המזומנים שלכם? רוצים סיוע בניהול תזרים מזומנים שימנע מכם בעיות? פנו היום אל משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' ובעזרתנו תצאו לדרך ניהולית ופיננסית חדשה.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן