ביקורת חשבונות

ביקורת חשבונות – חברות, עסקים ועצמאים

כבעלי עסק, אם המילים "ביקורת מס הכנסה" "ביקורת חשבונות" מרתיעות אתכם, דעו שאתם לא לבד. בעלי עסקים רבים בישראל לא תמיד יודעים כיצד להתנהל בצורה פיננסית נכונה, לרוב מפאת חוסר זמן וכן, גם מעקבות חוסר ידע או יכולת לעשות זאת.

לשם כך, על כל חברה להעסיק אדם שיעשה זאת עבורה, בדרך כלל זהו רואה החשבון. אחד מתפקידיו העיקריים של רואה חשבון, הוא ביצוע ביקורת פנימית על חשבונותיה של החברה ותהליכי ביקורת אחרים הנוגעים לחשבונאות והתנהלותה הכלכלית באופן שוטף. בהתאם לממצאי הביקורת, רואה החשבון מסייע בתיקון ליקויים – במידה וקיימים, ומייעץ כיצד ניתן לשפר את ההתנהלות הפיננסית ושאר היבטים שמטרתם להביא את העסק או החברה למצב כלכלי תקין ויעיל יותר.

ישנן חברות ועסקים אשר מעסיקים רואה חשבון כעובד החברה, אולם לא לכולם פתרון זה מתאים וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות', הינו משרד רואי חשבון אמין ומקצועי, המתמחה בביצוע ביקורת חשבונות המותאמת באופן אישי לכל חברה, תאגיד ועסק מכל סוג שהוא – קטן וגדול גם יחד, לצרכי ביקורת פנים, או תהליכי ביקורת אחרים. צוות משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מובל על ידי רואי חשבון מומחים ובעלי הסמכות מקצועיות רבות בתחום הביקורת והחשבונאות. איתנו תקבלו ביקורת חשבונאית מעמיקה, אמינה, מדויקת ואובייקטיבית, על סמך ניסיון רב שנים ושיטות עבודה מוכחות.

מדוע חשוב לערוך ביקורת פנימית לכל חברה ועסק?

ראשית, התנהלות כלכלית נכונה של עסק יכולה, כאמור, לעזור לעסק להמשיך ולהתקיים באופן חוקי, מבלי לצבור קנסות או עונשים, גם ובמיוחד אם בעל העסק איננו יודע את כל הכללים והחוקים בהם עליו לעמוד.

 כדי לוודא שכל עסק אכן עומד בהצהרותיו ובהתחייבויותיו לרשויות המס בישראל, יכול להגיע נציג מס הכנסה איזורי – הלוא הוא פקיד השומה – ולערוך ביקורת חיצונית על העסק, אשר מטרתה לבדוק שאכן כל דוחות העסק משקפים באופן נאות את התנהלותו של העסק ושהם אכן עומדים בהתאם לכללי החשבונאות המקובלים בישראל.

 באופן כללי, כך נמדדת רמת אמינותו של כל עסק, עליה נסמך לא רק מס הכנסה, אלא גם לקוחות, משקיעים, בנקים וספקי אשראי, השוקלים להקשר עסקית עם אותה חברה או עסק.

התנהלות פיננסית נכונה של עסק דורשת עבודה ותשומת לב לאורך כל תקופת פעילותו של העסק. התנהלות נכונה לא רק תעזור לכם להיות מוכנים לכל תרחיש וביקורת של מס הכנסה, אלא ממש תדאג שהעסק לא יצבור קנסות או חובות ויוכל גם להרוויח.

אנחנו כאן כדי לוודא שההתנהלות הכלכלית של העסק שלכם אכן מתקיימות באופן תקין ושבכל רגע נתון תהיו מוכנים לביקורת של מס הכנסה, גם ללא התראה מראש.

ביקורת חשבונות

שירותי ביקורת חשבונות של המשרד

  • ביקורת ניהול ספרים – ביקורת זו מתבססת על הנהלת החשבונות של כל עסק ובעצם בודקת עד כמה העסק פועל על פי הוראות ניהול ספרים אשר חלות עליו. במסגרת הביקורת, אנו נבדוק את תקינות רישומם של תקבולי החברה וכמובן את ההכנסות הנובעות מהם, על ידי בדיקת קבלות וכן חשבוניות מס. במסגרת הביקורת, תוכל לעלות דרישה למשל לראות את הקבלה האחרונה וחשבונית המס האחרונה שהופקה על ידי החברה וכן את הקופה וספר הקופה. על כן אנו נעזור לכם לוודא שכל החומר הרלוונטי מתויק באופן תקין ובמקום הנכון.
  • ביקורת על הדו"חות הכספיים של עסק או חברה – הדוחות הכספיים של כל עסק או חברה, הם כלי חשוב למדידה וניתוח פעילותם הפיננסית. לפי פקודת מס הכנסה, למס הכנסה יש את הרשות לבדוק את הכנסותיו של העסק. לשם כך, ממנה מס הכנסה מנהל איזורי לכל איזור בארץ (נקרא גם "פקיד שומה"), אשר לו ניתנת הסמכות לעשות זאת בשמו. המטרה, היא לבדוק שאכן יש התאמה בין דיווחי ההכנסות של העסק, לבין מה שהרוויח בפועל. אחת הדרכים לעשות זאת, היא על ידי ביקור פיזי בבית העסק, המתבצע על-ידי רשות המסים. כדי שנוכל לעזור לכם להיות מוכנים לביקורת זו בכל רגע נתון, נבצע מחקר עומק על העסק, על תהליכי העבודה , נצטרך להכיר את אופיו של העסק, ממערכות המידע, דרך תהליכי העבודה ועד ההון האנושי. כל זאת, עם מינימום פגיעה בהתנהלותו השוטפת של העסק.
  • ביקורת נתונים פיננסיים וכלכליים שונים לגבי העסק – ביקורת זו בודקת האם הרישום של העסק עומד בדרישות, מהו ההון החוזר שלו, האם הוא עומד במסגרת האשראי וכן האם יש אפשרויות לשיפור וכיוצא באלו.
  • ביקורת חשבונות לגבי היבטי מיסוי שונים ודיווחים לרשות המיסים.
  • ביקורת על הנהלת החשבונות בארגון או בעסק ועל ניהול נושא השכר לעובדים.

אם אתם מחפשים גורם מקצועי ואמין לביצוע ביקורת חשבונות פנימית או עבור גוף חיצוני, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו- משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות', כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאתם בידיים טובות. משרדנו מבצע ביקורת חשבונות בהתאמה אישית ובהתאם לצורך, לנתונים העולים ולדרישות הלקוח, או גורמים חיצוניים.

אנו מבצעים תהליכי ביקורת על היבטים חשבונאיים נוספים הקשורים לפעילות העסקית והחשבונאית. עם משרד רואה חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' אתם מקבלים שירות אמין, שקוף ומקצועי ללא פשרות, שירות ביקורת חשבונות המבוסס על שנים של ניסיון ועל הכשרות מקיפות בתחום הביקורת על כל היבטיו החשבונאיים, המשפטיים, הכלכליים והעסקיים.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן