עצמאים

עצמאים

מגיע לכם שירות רואה חשבון מדויק ומכוון לצמיחה 

מגזר העצמאים בישראל הוא גדול וכולל מגוון אדיר של תחומי פעילות, מגזר חשוב לפעילות הכלכלית של המשק כולו אך לרוב גם מגזר שאינו זוכה לתשומת הלב וליחס הראוי לו מצד גורמים ממשלתיים ומצד המדיה הכלכלית. העצמאי יכול להיות עסק קטן של איש אחד אך גם לנהל עסק גדול ומורכב יותר, לכן כל עצמאי זקוק לשירותי ראיית חשבון, ייעוץ עסקי וייעוץ מס שונים ומותאמים אישית בצורה מושלמת. משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' עובד רבות עם עצמאיים ומציע להם מערך שירותים כולל המכוון לצמיחה אישית ועסקית.

משרד ראיית החשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' הינו משרד מוביל בקטגוריית המשרדים הבינוניים, גודל אידיאלי כדי לתת לעצמאים את מכלול השירותים להם הם זקוקים, לצד יחס אישי ויכולת הקצאת משאבים בה כלקוחות עצמאים תרגישו שאתם מקבלים שירות ויחס של תאגיד בינלאומי. במשרד מועסקים רואי חשבון מומחים, עורכי דין, יועצי מס, יועצים כלכליים ועסקיים, חשבי שכר ומקצועני הנהלת חשבונות – כך שאתם כעצמאים יכולים לבנות מטריית שירותים מקיפה ומדויקת וגם להיעזר בשירותים נוספים ככל שהעסק שלכם צומח. 

מיהו העובד העצמאי בישראל?

בישראל כמות גדולה מאוד של עצמאים, אנשים המנהלים פעילות עסקית כלשהי, שאינם שכירים וגם אינם (עדיין…) בעלים של חברה בע"מ. עצמאים מנהלים בעצמם ולרוב לבדם את פעילותם העסקית, כאשר העסק יכול להתקיים ולהתנהל מהבית, ממשרד, מחנות, מסדנת עבודה, באמצעות רכב וכיוצא באלו. יציאה לדרך של עצמאות דורשת אומץ לא מבוטל במציאות הכלכלית והעסקית הישראלית, לצד חזון ושאיפה להגשים חלום או פשוט שאיפה למצב כלכלי ותעסוקתי שונה ומשופר.  

במשרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' אנו מכירים היטב את מגוון ההיבטים המלווים את ציבור העצמאים ולכן מאמינים באמת ובתמים שאנו הבחירה האופטימאלית לאספקת שירותי ראיית חשבון ומגוון שירותים פיננסיים, כלכליים ועסקיים נוספים. כך שבין אם אתם רק עכשיו יוצאים לדרך עצמאית ופותחים עסק ובין אם אתם כבר שנים עובדים בעסק משלכם, מקומכם איתנו ונשמח לסייע לכם לגדול, לצמוח ולהתפתח אישית, מקצועית וכמובן כלכלית.  

שירותי המשרד לעצמאים

 • סיוע וליווי בתהליך פתיחת עסק עצמאי (עוסק פטור או עוסק מורשה) או ליווי בתהליך הפיכת העסק העצמאי לחברה בע"מ.
 • שירותי ראיית חשבון מלאים לעצמאים: מקדמות מס הכנסה, דיווחים ותשלומים למע"מ, דו"חות כספיים תקופתיים, דו"חות אישיים ועוד.
 • ייעוץ מס לעצמאים: תכנוני מס, בדיקות לחבות מס, התנהלות מול רשות המיסים, סיוע בחיסכון בארנונה, סיוע לגבי הטבות מס וגיוס תמריצים.
 • שירותי הנהלת חשבונות ושכר במיקור חוץ: העסק גדל ואתם צריכים מישהו להנהלת חשבונות שוטפת ואפילו לשירותי שכר לעובדים המועסקים אצלכם, משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מספק שירות מקיף במודל של מיקור חוץ.
 • ייעוץ כלכלי ועסקי לעצמאים – כל היבטי התכנון והייעוץ הכלכלי, תכניות עסקיות, בקה תקציבית, אסטרטגיה ועוד.

יתרונות של עצמאים העובדים מול רואה חשבון

היום כמעט ואין עסק שאינו צריך רואה חשבון או לפחות יועץ מס. אם מדובר על עסק המוגדר כ'עוסק מורשה' אז על פי החוק הוא מחוייב לעבוד עם רואה חשבון לניהול הכספים. גם עסקים קטנים היום מבינים את החשיבות והיתרונות של עבודה צמודה מול רואה חשבון ומחליטים לקחת שירות של רואה חשבון על מנת לנהל את העסק בצורה פיננסית נכונה יותר.

 1. קיצור תהליכים ובירוקרטיה
  אחד הדברים הבולטים ביותר אצל עצמאים הוא ניצול זמן לטובת דברים חשובים באמת. שירות של רואה חשבון מקצר משמעותית תהליכים ובירוקרטיה מול הרשויות השונים ומצמצם בקשות של טפסים וניירת. הגשת מסמכים נכונים לפי לוחות הזמנים חוסכת לא מעט זמן וכסף במקרים רבים. רואה החשבון ישלח ויטפל עבורכם בדוחות שנתיים, הצהרת הון, ניהול הוצאות, תזרים מזומנים ועוד לאורך כל השנה.
 2. מיזעור טעויות במשכורות והעברת כספים
  ישנם הרבה בעלי עסקים המעדיפים כי ניהול משכורות והעברה של כספים מחוץ לעסק יכולה להתבצע על ידי בעל העסק עצמו, אך לפיקוח וביקורת של רואה חשבון יש חשיבות משמעותית מאד. ליווי של רואה חשבון ופיקוח מצידו מבטיח ניהול תקין של משכורות, הוצאות תקינות מחוץ לעסק והעברת כספיות בטוחות.
 3. תכנון מס מפוקח
  רואה חשבון הוא בעל סמכות לבצע תכנון רחב ומקיף בתחום המס בעסק שלכם. רואה החשבון יעשה את תכנון המס בהתאם לחוק ובהתאם לסעיפים הנדרשים וכן יסייע במציאת שרכים להוסלת מס בעסק בצורה חוקית ותיקנית.

עצמאים ורוצים גורם מקצועי שילווה אתכם להתנהלות כלכלית וחשבונאית נכונה וגם לעבר צמיחה עסקית? פנו היום למשרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' ועלו בעזרתנו על הדרך להצלחה.

שאלות ותשובות פופולריות

מי מוגדר כעצמאי?

עובד המוגדר כעצמאי צריך לענות על אחד התנאים הבאים:
עובד 12 שעות בממוצע בשבוע, הכנסתו שווה או עולה על 15% מהשכר הממוצע של 1880 ש"ח (נכון ל- 2024).

האם יש אפשרות להקפיא תיק של עובד עצמאי?

לא קיימת אפשרות להקפיא תיק של עובד עצמאי, אך מנגד ניתן לעדכן מקדמות או במידת הצורך לסגור את התיק במהלך השנה.

האם עצמאי חייב להפקיד לחיסכון פנסיוני?

החל מחודש ינואר בשנת 2017 עבר החוק תיקון והתחיל לחייב עצמאים בגילאים 21-60 להפקיד לחיסכון פנסיוני.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן