החזרי מס

החזרי מס

מיסים הם מקור הכנסה עיקרי עבור כל מדינה, ובכל המדובר על מדינת ישראל מערכת המיסוי שלנו מורכבת וכוללת בסופו של דבר שיעורי מס גבוהים על יחידים ועל גופים עסקיים. תשלום מס אמת הוא הכרח חוקי, כאשר בהחלט ניתן ורצוי לבצע תכנוני מס חכמים ומקצועיים כדי לעמוד בדרישות החוק ולצמצם את חבות המס, אך קורים גם מקרים הפוכים בהם נישום – פרטי או עסקי – משלם מס בעודף. למצבים אלו קיים הנושא של החזרי מס. משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מתמחה בתחום במיסוי ומציע שירות ייעוץ וליווי לקבלת החזרי מס, לכל סוגי הלקוחות ובאמצעות צוות מנוסה של רואי חשבון, עורכי דין, מנהלי חשבונות ויועצי מס.

בסבך מערכת המס הישראלית, שהיא מורכבת ומסועפת, בהחלט ישנם מקרים רבים בהם נישומים פרטיים ועסקיים זכאים להחזרי מס – אתם צריכים צוות מקצועי ומיומן, המכיר את כל חוקי המס וההיבטים הרבים במערכת המס כדי לנצל כל כלי אפשרי ולהשיג לכם החזר מס שאתם זכאים לו כחוק.

החזרי מס

זכאות להחזרי מס יכולה לנסוע מטעויות בדיווח לרשות המיסים, חוסר ידיעה של זכויות מיסוי, התנהלות חשבונאית לא נכונה וכיוצא באלו. משרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' מטפל הן בהגשת בקשות להחזרי מס וקבלת הכסף חזרה מרשות המיסים והן בתהליכי התנהלות פיננסית ועסקית נכונים המונעים מראש הגעה למצב של תשלום מס עודף. 

החזרי מס לשכירים

אחד ההיבטים המוכרים יותר של החזרי מס הוא ההחזרים המגיעים לציבור השכירים במשק הישראלי. למרות תלוש המשכורת שאמור להיות מסודר, שכירים רבים בישראל זכאים להחזרי מס, מסיבות שונות ומגוונות שחלקן נוגעות להתנהלות אישית של השכיר הספציפי וחלקן קשורות לניהול לא נכון של נושא השכר. המקרים המזכים אדם שכיר בהחזר מס רבים מאוד וקצרה היריעה מלפרט את כולם כאן, לכן אתם צריכים גורם מקצועי שיבצע עבורכם בדיקה מקיפה לבירור מצבכם הפרטני והיקף הסכומים שתוכלו לקבל חזרה. 


סטטוס תעסוקתי, מצב אישי, מצבים רפואיים, הפסדים ממסחר בני"ע, תרומות ועוד המון מקרים – הם מצבים היכולים לזכותכם בהחזרי מס על מס עודף שנגבה מכם כשכירים. ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד 6 שנים אחורה, עם טפסים מתאימים ומסמכים רלוונטיים שיש לצרף.

החזרי מס לעסקים

במשרדנו אנו נתקלים לא אחת בעסקים ששילמו מס עודף וכעת מגיעים אלינו לייעוץ לגבי החזרי מס. גביית מס עודף מנישומים עסקיים – עוסק מורשה, חברה בע"מ וצורות התאגדות אחרות – יכולה להתרחש כתוצאה מפרשנות שגויה של חוקי ותקנות המס (למשל תשלום מע"מ על משהו שאינו חייב במע"מ), התנהלות חשבונאית לא נכונה או חוסר מימוש של הטבות מס רלוונטיות. צוות המיסוי של משרד רו"ח הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' בוחן את תמונת המיסוי הכוללת של העסק שלכם ובמידה והנתונים תומכים בכך, מגיש בקשת החזר מס לרשות המיסים. ההחזרים יכולים להיות בסכומים גבוהים כך שבהחלט רצוי ומומלץ לבצע בדיקה תקופתית לגבי זכאות העסק להחזרי מס עודף. 

איך ניתן לקבל החזר מס?

כאשר מדובר על החזרי מס חשוב לזכור כי תמיד מומלץ להיעזר באיש מקצוע המכיר את התחום על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה ולקצר את התהליך. כדי לקבל החזרי מס, החזרי מע"מ וכדומה יש לפנות לרואה חשבון או לחילופין ליועץ מס המלווה אתכם.
איש המקצוע הנבחר, יעביר לכם סקירה והסבר קצר על דרכי ההתנהלות והאופן בו צריך לפעול בתוך העסק מבחינה תהליכי עבודה פנימיים ואך לפעול מול הרשויות השונות. רואה החשבון או יועץ המס יסביר אילו הוצאות כספיות צריכים להיות מדווחים ונדרש להעביר פירוט תקופתי, פעולות נוספות רואה החשבון או יועץ המס יבצע לבדו באופן עצמאי מול הגופים הרלוונטיים.

כאשר מדובר על עסקים קטנים רואה החשבון יעביר דרישות או בקשות בין 1-2 פעמים בשנה (במידה ואין משהו חריג, כאשר מדובר על עסקים, חברות וארגונים גדולים נדרש פגישות באופן קבוע יותר על מנת לעשות חישובים וקבלת החלטות בצורה מושכלת.

האם העסק שלך צריך רואה חשבון?

היום ניהול של עסק לוקח את רוב שעות היום החל מהזמנת סחורה, הגדלת מכירות, גיוס עובדים ועד ניהול כספי העסק. ישנם בעלי עסקים רבים שפשוט לא מוצאים את הזמן לנהל את הכספים ולחשב החזרי מס וכן, ישנם בעלי עסקים שאינם מבינים דבר בניהול פיננסי. במקרים כאלו, אין ספק שאתם חייבים רואה חשבון וליווי פיננסי לעסק שלכם על מנת לעשות סדר בתחום החזרי מס, תכנון פיננסי, ביקורת פנימיות ועוד.
קבלת שירות מרואה חשבון מפנה את בעל העסק למשימות נוספות בתוך העסק ומאפשרות לו לקבל החלטות בצורה מחושבת יותר. בעל העסק אפילו יכול לפנות זמן לעיסוקים אשיים, פנאי וכדומה. 

חושבים שמגיע לכם החזר מס? רוצים לוודא שלא גבו מכם מס עודף ואולי אפילו תקבלו מזה כסף בחזרה? פנו היום למשרד רואה חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ' ושות' ואנחנו נבצע את התהליך עבורכם

שאלות ותשובות פופולריות

איך יודעים האם אנו זכאים להחזר מס?

אפשר לבצע בדיקת חוב למס הכנסה בעזרת סימולטור של רשות המיסים. ניתן להגיש בקשה לקבלת החזרי מס שש שנים אחורה.

מתי ניתן לעשות החזר מס?

החזרי מס ניתן לבקש לאחר סיום שנת המס שעבורה אתם מבקשים את ההחזר ועד שש שנים מתום שנת המס. 

מה הם החזרי מס?

החזרי מס הם תשלומים ששולמו על ידי העסק, ויכולים עובדים בישראל לקבל בחזרה ממס הכנסה, בגין גביית מס עודף.

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג

רו"ח קובי גינזבורג הוא מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (MBA) ובמשפטים (LLM) מאוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא מבקר פנימי וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל ובבריטניה. קובי גינזבורג נמנה על הרו"חים המובילים בארץ ומעל ל-35 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון.

מאמרים
Call Now Button דילוג לתוכן