הצהרת הון

מלווים אתכם לאורך כל הדרך!

אין כמעט עצמאי שאינו מכיר את זה, מגיע מכתב בדואר מרשות המיסים, מיד חרדה קלה עולה, בפנים בקשה רשמית ויבשושית להגשת דו”ח הצהרת הון. למרות שמדובר על בקשה שגרתית למדי מטעם רשות המיסים וכזו שרוב ציבור העצמאים מקבל בשלב זה או אחר, רבים חוששים מהדו”ח הזה והמשמעויות הפוטנציאליות שלו. משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ מספק שירות מקצועי ומותאם אישית של הכנה, ניתוח והגשת הצהרות הון לעצמאים, שכירים ויחידים, באופן מדויק, ברור וכזה שהופך את התהליך להרבה יותר קל, רגוע ונטול דאגות עבורכם.

מהותה של הצהרת ההון

הצהרת הון היא דו”ח אישי שרשות המיסים בישראל מבקשת מעת לעת, בעיקר מעצמאים ויחידים בעלי חברות או בעלי תיקי נכסים המגישים דו”ח שנתי על הכנסות. הדו”ח כולל פירוט מלא של כל הנכסים בבעלותו של מגיש הדו”ח. לאחר הגשת הצהרת הון, אותו נישום יידרש להגיש הצהרה נוספת לאחר כמה שנים, לצרכי בקרה ובדיקות של רשות המיסים. מטרתה של הצהרת ההון היא לבחון האם דיווחי הנישום לגבי הכנסותיו ורווחיו מתאימים לנכסים שבבעלותו, זהו כלי חשוב ומהותי עבור פקידי השומה של רשות המיסים.

בהצהרת הון יש לפרט נכסים פיננסיים בישראל ובחו”ל וכן נכסי רכוש דוגמת דירות מגורים, נדל”ן מניב, כלי רכב ופריטי רכוש נוספים

כך למשל, נישום המצהיר על הכנסות נמוכות מאוד או אף על הפסדים עסקיים גבוהים, אך בהצהרת ההון שלו רשומים כמויות רבות של נכסים פיננסיים ונכסי רכוש, יעורר חשד להעלמות ועבירות מס בקרב פקידי מס הכנסה. כמו כן, הצהרת ההון מאפשרת לרשות המיסים לבדוק האם לנישום יש נכסים שעשויים להניב לו הכנסה שאולי אינה מדווחת כיאות על ידו. בדיקת הצהרות הון נעשית גם בהתאם לדיווחים השנתיים של הנישום וגם באמצעות השוואה בין הצהרת הון ישנה להצהרה חדשה ועדכנית יותר. 

הגשת הצהרת הון עם משרד רואה חשבון

עבור עצמאים עם מיעוט נכסים, הגשת הצהרת הון היא תהליך פשוט וקצר, למרות שרבים בכל זאת חוששים מפני הבירוקרטיה המתלווה לכך. כאשר לנישום שנדרש בהגשת הצהרת הון יש כבר נכסים כלשהם, מילוי ההצהרה עשוי להפוך למורכב יותר באופן עצמאי וללא ידע מקצועי מתאים. לכן רבים בוחרים לבצע את התהליך בעזרת משרד רואה חשבון. משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ מנוסה מאוד בהגשה מוצלחת של הצהרות הון לכל סוגי הלקוחות, כולל ביצוע השוואות נתונים ומתן הסברים משביעי רצון להפרשים עבור אנשי רשות המיסים. 

רואה חשבון יודע בדיוק מה צריך להיכנס להצהרת ההון ויודע לאסוף את הנתונים בצורה יעילה ומהירה, כמו גם להזין לטופס ההצהרה את כל המרכיבים במקומם המתאים. יתרון מהותי של הגשת הצהרת הון בעזרת משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ הוא בכך שהמומחים שלנו מבצעים השוואה להצהרות הון קודמות, מנתחים את מקור ההבדלים ומספקים מראש הסברים להפרשים. כמו כן, הצוות של משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ מלווה את לקוחותיו בתהליכי ערעור, דיוני שומות מס והגשת דו”חות אישיים נוספים בהתאם לצורך ולדרישה. 

בין אם אתם כבר לקוחות משרד רואי חשבון הוגן, גינזבורג, יודלביץ’ ושות’ ובין אם אתם רק רוצים משרד רואה חשבון מקצועי להכנת הצהרת הון תקינה, פנו אלינו היום ונשמח לסייע לכם לעבור את המשוכה הזו במינימום זמן וטעויות. 

Call Now Button דילוג לתוכן